[Pomoc] Emulacja

Awatar użytkownika
Xardas99
Posty: 39
Rejestracja: ndz 21 gru, 2008
Lokalizacja: NML

Post autor: Xardas99 »

Mam problem. Gram w RE CV na emulatorze Nulldc i jestem w miejcsu gdzie trzeba wziąść diamenty ( blue, red ) z głowy tygrysa. Problem tkwi w tym że nie można ich zabrać. Czytałem gdzieś że jest to błąd emulatora. Wie ktoś może jak uporać się z tym problemem??? Lub czy można przejść grę nie zabierając kamieni ???? PLZ HELP!!!!!! PLZ HELP!!!!!! PLZ HELP!!!!!!
Zagan Square OTS - najlepszy Polski OTS 7.6 - Zapraszam.
http://www.zsquare.eu/
Awatar użytkownika
bodek
Posty: 907
Rejestracja: czw 15 maja, 2008
Lokalizacja: RC

Post autor: bodek »

Niestety, bez kamieni nie dasz rady przejść gry. Są one potrzebne do ukończenia gry.
Awatar użytkownika
Xardas99
Posty: 39
Rejestracja: ndz 21 gru, 2008
Lokalizacja: NML

Post autor: Xardas99 »

Wie ktoś może jak edytować save od Nulldc żeby dodać sobie do ekwipunku część do ''Vale Handle''. Podobno istnieje jakiś trainer do edycji save ale nie mogę go znaleźć.
Ratujcie!!!!
Zagan Square OTS - najlepszy Polski OTS 7.6 - Zapraszam.
http://www.zsquare.eu/
Kamilos
Posty: 122
Rejestracja: śr 27 cze, 2007
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Kamilos »

ja słyszałem ze w najnowszej wersji (1.0.3) ten błąd naprawiono. A co do "trainer'a" to użyj Hex editora, a wszystko ustalisz przy pomocy tego Klik(musisz dodac sobie "Socket" lub "Square Valve Handle". Jakby co podeślij save'a na PM'ke to ci go przerobie.
Ostatnio zmieniony pt 06 lut, 2009 przez Kamilos, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Hunk74
Posty: 40
Rejestracja: sob 14 lut, 2009
Lokalizacja: Las Szopów

Post autor: Hunk74 »

Xardas99 pisze:Problem tkwi w tym że nie można ich zabrać. Czytałem gdzieś że jest to błąd emulatora. Wie ktoś może jak uporać się z tym problemem???
Uporać się można np. grając na emulatorze pcsx playground.
Można śmiało ukończyć tą wersje (ps2) ponieważ nie występują na niej żadne tego typu problemy , jeśli jednak zostajesz przy dc to może spróbuj ten emu:
http://www.vg-network.com/makaron/
Chris93
Posty: 1192
Rejestracja: pt 28 sie, 2009
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Chris93 »

Chciałem sobie pograć w CV ale nie wiem co robić czy wystarczy mieć emulator PS2 i kupić sobie RE:CVX i czy co mój komputer URUCHOMI EMULATOR:
1GB RAM
GeFORCE 8500
WINDOWS XP
Procesor Intel® Core™2 Duo 1,8 GHz DZIĘKI ZA ODPOWIEDŹ :rad13:

Przepraszam że tutaj dałem swojego posta ale nie wiedzialęm gdzie go dać :zmiesz8:
Ostatnio zmieniony sob 24 paź, 2009 przez Chris93, łącznie zmieniany 1 raz.
Kamilos
Posty: 122
Rejestracja: śr 27 cze, 2007
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Kamilos »

Masz za słabego kompa na Emulator PS2 (tzn gra ruszy, ale na full speed gry nie licz), lepszym wyjściem byłaby gra na Emu DC, bo ma mniejsze wymagania.
Chris93
Posty: 1192
Rejestracja: pt 28 sie, 2009
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Chris93 »

Teraz mam emulator Dreamcasta(nullDC) i RECV ale mam pewien problem otóż gra albo przyspiesza albo spowalnia i czasami dzieje się dziwny obraz(takie plamy i nic nie widać, ale gdy przejdę trochę dalej plamy znikają) to błąd emulatora??? i co zrobić jak co?? dzięki za odpowiedź
Kamilos
Posty: 122
Rejestracja: śr 27 cze, 2007
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Kamilos »

Emulator jest trochę niedopracowany jeszcze, w wersji 1.6b były problemy z grafiką momentami, natomiast 1.0.3 (najnowsza wersja) już nie ma tyle błędów graficznych, ale pojawiły się problemy z dźwiękiem... miejscami zanika na 1-2 sek. Spróbuj ustawić jako plugin graficzny "NullPRV" a jako dźwiękowy "NullAICA".
Chris93
Posty: 1192
Rejestracja: pt 28 sie, 2009
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Chris93 »

I jeszcze jedno jeszcze nie doszłem ale mam pytanie gdzie jest ta głowa tygrysa gdzie zabiera się diamenty(w środku gry czy na początku i kim wtedy gramy?) oraz CD1 to Claire a CD2 to Chris??
Kamilos
Posty: 122
Rejestracja: śr 27 cze, 2007
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Kamilos »

Wtedy gramy Chrisem, 2-ga płyta, pod koniec gry. Zaczynamy nim grać jakoś od połowy 2CD.
Ostatnio zmieniony sob 31 paź, 2009 przez Kamilos, łącznie zmieniany 1 raz.
Chris93
Posty: 1192
Rejestracja: pt 28 sie, 2009
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Chris93 »

Mam znowu problem :okulary1: jak zmienić CD1 na CD2(mam emulator nullDC). Gdy włączam przez opcję "Normal Boot"to nie ładuje tej drugiej płyty.Gdy jest CD1 i daję LOAD GAME to jest zapis z CD2 ale gdy go wczytuje pisze proszę włożyć CD2 proszę pomocy!!! co mam zrobić???? Z góry dzięki za pomoc.
Ostatnio zmieniony pn 02 lis, 2009 przez Chris93, łącznie zmieniany 1 raz.
Kamilos
Posty: 122
Rejestracja: śr 27 cze, 2007
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Kamilos »

Hmm powinna być opcja wyboru obrazu jaki ma zostać zbootowany. Masz załadowany "Image Reader plugin by drk|Raziel..." ? Spróbuj nim odpalić druga płytę RE CV i z niego odpalić save'a.
Chris93
Posty: 1192
Rejestracja: pt 28 sie, 2009
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Chris93 »

Tak mam austawiony ten plugin ale gdy włączam CD2 to robi się dwa razy ekran ustawiania daty,czasu itp. a później mogę wybierać MUSIC ,PLAY GAME-i jak to daję nic..... czarny obraz masz jeszcze jakieś propozycje?
adder
Posty: 86
Rejestracja: pt 18 maja, 2007
Lokalizacja: (...)

Post autor: adder »

Chciałbym powtórzyć jeszcze raz (no jak za to dostanę OSTa, to będzie już nieznajomość tematu osoby, która mi to zrobi), tylko może szerzej...

Jeżeli ktoś ma piękną, oryginalną wersję gry Resident Evil Code: Veronica na konsolę Sega Dreamcast, to po 1) mimo identycznych rozmiarów taka płyta nie zostanie odczytana przez żaden emulator, to nie jest CD-ROM, tylko GD-ROM - polecam włożyć taką płytę do odtwarzacza płyt CD, może coś ktoś usłyszy ciekawego (np. sławne "We can't save the world from a CD player, put us back in the Dreamcast so we can do our job"). Po 2) wiele gier na DC wyszło na 2 lub więcej płytach GD-ROM. Uczciwi posiadacze gry RE C:V - możecie oto zgrać obie płyty do obrazu .cdi (albo .gdi, ale z nim są same problemy), ale zaprawdę powiadam wam, że nie uruchomicie drugiego dysku, jeśli nie wiecie, jaka jest różnica między dyskiem "self-bootable" i "non self-bootable".

I zakładając, że przenieśliście już swoją wspaniałą grę do formatu .cdi, ale jednak spartoliliście sprawę i przez to, że Disc 2 jest non self-bootable, skończycie w połowie. Programem, którego nazwę podałem, moglibyście naprawić swój błąd, ale jeden z administratorów forum uznał, że szerzę piractwo, więc grzejcie konsole!
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 przez adder, łącznie zmieniany 1 raz.
Piterosss
Posty: 17
Rejestracja: ndz 05 wrz, 2010
Lokalizacja: ja jestem :)

Resident Evil Code Veronica X - emulacja na PC

Post autor: Piterosss »

Witam. Zakładam tutaj owy temat, ponieważ wcześniejszy jest już "zamknięty". Chodzi mi głownie o dobór najlepszego pluginu do grafiki, ponieważ takiego używa, no może prawie najlepszego, ponieważ na nim gra śmiga-nie narzekam,ale są 3 pewne bugi w nim: 1. kiedy podnoszę dany przedmiot, to wyświetla mi się on i zazwyczaj był podpis co to za przedmiot i czy chce wziąć: YES or NO. I właśnie tam, gdzie powinny być te napisy jest czarne tło-nie wyświetla napisów. Zazwyczaj automatycznie przyciskam ok. Drugi problem to wyświetlanie notatek. Kiedy wchodzę w menu i chce przeczytać notatki, to książka z notatkami przykrywa mi napisy. Znowu obrazy są na siebie nałożone. A trzeci bug, to takie różne błędy graficzne odnoście wyświetlania przeźroczystych ścian u dołu ekranu, dziwne ręce murzyna na początku. Dodam,że używam PCSX2. w wersji 2.0.9.7 a plugin, którego używam to GSdx 3623 (MSVC 15.00, SSE2) 0.1.16 [GSdx-SSE2-r3623]. Dodam również,że mogę używać (jak na razie póki nie kupie nowego kompa) pluginu tylko z SSE2, ponieważ mój procesor nie obsługuje SSE3,a dziwne bo pisze,że obsługuje. Oczywiście RE:CV X oryginał. Dodam może kilka screenów,żebyście widzieli dokładnie o co mi chodzi.


http://img819.imageshack.us/img819/3395/70936954.jpg
http://img42.imageshack.us/img42/8052/63440892.jpg
http://img836.imageshack.us/img836/5535/15635154.jpg

Recoil: Wcześniejszy jest "zamknięty" bo jest już temat do emulacji CV. Zmieniłem jego nazwę, żeby łatwiej było go zlokalizować. I druga rzecz - nie wrzucamy fot na forum tylko linki do nich.
Ostatnio zmieniony pt 01 paź, 2010 przez Piterosss, łącznie zmieniany 1 raz.
Piterosss
adder
Posty: 86
Rejestracja: pt 18 maja, 2007
Lokalizacja: (...)

Post autor: adder »

Spróbuj z GSdx w starszej wersji, np. 3068 (może być i SSE2, sprawdzałem i u mnie nie ma problemów, które opisujesz i które są na screenach). Jaki plugin dla CDVD?

Po FPS trochę trudno zorientować się (zresztą i moja wersja PAL chodzi czasem 59 FPS) - twoja wersja to PAL czy NTSC? No i podaj jeszcze, jaki masz procesor i kartę graficzną.
Piterosss
Posty: 17
Rejestracja: ndz 05 wrz, 2010
Lokalizacja: ja jestem :)

Post autor: Piterosss »

Wrzuciłem do tego emulatora starsze pluginy i błędy zw. z nakładaniem się książki na napisy znikną, oraz ten błąd z murzynem oraz, gdy podnoszę jakąś rzecz, to widać napisy Yes or No. :rad10: Ale jest jeszcze jedna sprawa. Obojętnie na jakiej wersji emulatora bym grał czy też na wszystkich pluginach graficznych występują te błędy graficzne, które podam wam tutaj w linkach. Może tak to już jest,że po prostu przy emulacji takie błędy występują. No nie wiem, a jak tam u was? Aha adder, jeśli chcesz wiedzieć na jakim sprzęcie gram to Ci podaje: AMD 64 X2 (dwurdzeniowy 1,9 GHz), 2GB RAM, GeForce 7900. Gra mi śmiga doskonale, ale te błędy jednak denerwują. Nawet jak miałem zagadkę z układaniem obrazów, to też 2 z nich prawie nie widziałem, ponieważ właśnie były przekłamania graficzne.

http://img832.imageshack.us/img832/3176/60467799.jpg
http://img340.imageshack.us/img340/8061/18044279.jpg
http://img214.imageshack.us/img214/597/62926160.jpg
Piterosss
adder
Posty: 86
Rejestracja: pt 18 maja, 2007
Lokalizacja: (...)

Post autor: adder »

Spróbuj w konfiguracji GSdx zmienić D3D internal res na 1020x1020 albo jak chcesz z wyższą to 1200x1200 może załatwi sprawę (albo 1270x1270). W sumie to rozwiązanie bardziej do trzęsącego się obrazu w Tekkenie czy SC, ale u mnie wyczyściło ładnie obraz też przy RE Dead Aim. A problemów, które opisujesz nigdy nie miałem z RE C:V X, nie zauważyłem ani jednego przekłamania graficznego podczas całej gry.

Tak czy siak do PCSX2 przydałby ci się mocniejszy procesor (albo możesz trochę podkręcić ten, jeśli chcesz), no i przede wszystkim grafika. :pff2: Ale tego w sumie chyba nie muszę pisać.
jordi
Posty: 3
Rejestracja: śr 29 gru, 2010
Lokalizacja: Polska

emulacja (gacek)

Post autor: jordi »

witam mam mam pewien problem a mianowicie chodzi mi o dobry emulator do CVX na GC gra chodzi dobrze tylko ze grafika szwankuje postac widać dobrze ale mam cały czarny ekran
z góry dziki za podanie dobrego emu

Szakal: Ostrzegałem Cię. Ost.
Ostatnio zmieniony czw 06 sty, 2011 przez jordi, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil Code: Veronica (X)”