[Pomoc] Save'y na wersji PC

kosmoski
Posty: 1
Rejestracja: czw 17 wrz, 2009
Lokalizacja: Tychy

[Pomoc] Save'y na wersji PC

Post autor: kosmoski »

Niestety mój save z RE się uszkodził, wpierw info - „corupted” a potem plik z zapisaną grą wazy 0kb ;\ Doszedłem do początku rozdziału 4tego. Dysponuje ktoś może savem z Wer PC którym mógł by się podzielić?

Z góry dziękuje za pomoc. Pzdr!
[/b]
Ostatnio zmieniony ndz 07 sie, 2011 przez kosmoski, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
LiDeR
Posty: 19
Rejestracja: ndz 13 wrz, 2009
Lokalizacja: Katowice

Post autor: LiDeR »

Raczej ciężko będzie o Save do RE 5 na chwilę obecną.Już lepiej zrobisz jak zaczniesz sam od nowa :rad13:
S.T.A.R.S.
marcelgula17
Posty: 1
Rejestracja: sob 26 wrz, 2009
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post autor: marcelgula17 »

Witam,
jest to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość :P

Istnieje save do RE5

Kod: Zaznacz cały

http://www.sendspace.pl/file/67604853031adad015c93ff
Ściągasz, i instalujesz. Podczas gry zmieniasz na konto Christine, i grasz dalej, tam gra jest ukończona w 100%, ale zawsze możesz zacząć od swojego rozdziału.
Artik
Posty: 5
Rejestracja: pn 04 sty, 2010
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Artik »

Rozumie wiec ze nie można przenieść swoich stanów gry na świeżą kopie zainstalowanego na nowo systemu operacyjnego lub drugi komputer?
Bardzo mi na tym zależny bo moja praca wymaga instalacji (dość częstej) świeżej kopii Windows, natomiast cudze stany gry nie bardzo mnie interesują.
Zaznaczę tylko ze posiadam Windows 7 oraz oryginalną kopie RE 5.
Proszę o odpowiedz.
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

Hmmm... Nie bierz mojego zdania za pewnik, bo jestem konsolowcem (a ci, jak wiadomo nie myślą :smiech3: ), ale wydaje się to kompletnie nielogiczne. Przecież save to zwykły plik, który nie jest nijak przypisany do żadnego profilu, czy osoby. Jak na mój rozum to kopiujesz sobie swój save na pendrive czy inne dziadostwo i wklejając go do odpowiedniego folderu w grze (nie ważne kiedy, i ile razy instalowanej), po odpaleniu gry save normalnie powinien działać. Nie widzę przeszkód. Ale jak się mylę, to niech mnie ktoś poprawi.

EDIT:

A zatem nie potrafię pomóc :(
Ostatnio zmieniony pn 04 sty, 2010 przez Recoil, łącznie zmieniany 1 raz.
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Artik
Posty: 5
Rejestracja: pn 04 sty, 2010
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Artik »

No poprawie cie. Niestety nie można w ten sposób tego zrobić. Gra w tym przypadku wypisuje ze jest uszkodzony plik z profilem (coś w tym stylu nie pamiętam dokładnie).
Nic innego nie można zrobić jak zacząć grę na nowo.
Osobiście nie spotkałem się jeszcze z takim przypadkiem.
Oczywiście sposób z kontem Christine opisanym wyżej przez marcelgula17 działa ale chciałbym osobiście przejść wszystko.
Ostatnio zmieniony pn 04 sty, 2010 przez Artik, łącznie zmieniany 2 razy.
delysis
Posty: 7
Rejestracja: pt 18 gru, 2009
Lokalizacja: Poznań

Post autor: delysis »

Jeżeli komukolwiek udało się wczytać w ten sposób save, swój czy ściągnięty z neta, to proszę go o opisanie krok po kroku jak to zrobić. Mi się za cholerę nie udaje :(
Capcom wprowadził save lock do re5, który nie pozwala na manipulację save'ami. Podobno mają wypuścić, a może już wypuścili, patcha na ps3 usuwający ten irytujący i niepotrzebny zupełnie problem.
Tu jest link do dyskusji na ten temat:
Link do dyskusji
Artik
Posty: 5
Rejestracja: pn 04 sty, 2010
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Artik »

Zgadza się jest to bzdurne i niepotrzebne ograniczenie. Nie powiem, ściągnięte z netu jeżeli by nie działały OK. ale własne?
Tak jak pisał marcelgula17. Ściąg, zainstaluj i zaloguj się utworzonym profilem jako Christine, ale to wersja dla PC.
Mnie to jednak nie bawi. jak pisałem chce osobiście grać, i móc przenosić swoje save na świeżą kopie systemu.
Veronica
Posty: 333
Rejestracja: sob 11 sie, 2007
Lokalizacja: Ełk

Post autor: Veronica »

Proszę o pomoc. Od paru dni jestem szczęśliwą posiadaczką RE5 na PC, ale nie posiadam możliwości zapisu gry. Mam konto na Windows Live, ale przy pobieraniu profilu usługa Live na działa na terenie regionu na którym jest przysługiwany.

Co mam robić???
Resident Evil rządzi!!!
Awatar użytkownika
Saladyn
Posty: 962
Rejestracja: pt 15 lut, 2008
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Post autor: Saladyn »

To znany problem. Musisz mieć profil, żeby robić sejwy. Ale Windows Live w Polsce nie działa. Rozwiązanie jest proste - załóż profil lokalny. Jest już o tym temat. Co prawda nie będziesz miała możliwości łapania "acziwmentów", ale to mała strata.

http://www.mwrc.pl/forum/viewtopic.php?t=2331&start=20
If there are any questions, direct them to that brick wall over there
Hunk78
Posty: 1
Rejestracja: wt 04 sty, 2011
Lokalizacja: Kościerzyna

Post autor: Hunk78 »

Jestem tu nowy i mam problem z tym save-instaluje ale i tak nie mogę tego wczytać.Ktoś wyżej wspomniał,że wchodzi się na profil Christine-chodzi o jakiś profil w grze czy też na konto LIVE?Wiem,że dla większości z was to banały ale ja mam z tym problem.Prosze o pomoc!
Salvin
Posty: 1585
Rejestracja: czw 18 wrz, 2008

Post autor: Salvin »

http://www.mwrc.pl/forum/viewtopic.php? ... c&start=20

Czwarty post od dołu. Profil Christie to taki gdzie jest ukończona gra w całości.
Ostatnio zmieniony wt 04 sty, 2011 przez Salvin, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Oscark
Posty: 439
Rejestracja: śr 18 sie, 2010
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Oscark »

Jeśli ktoś nie wie - sposób na export zapisu gry:

Aby gra działała będziesz potrzebował/-a 3 rzeczy.
1. Kopia klucza XLIVE z rejestru. Program sprawdza nasze PCID, więc jest on potrzebny. Po prostu eksportujemy klucz XLIVE, a potem importujemy.
2. Zapis stanu gry z folderu Capcom w Moich dokumentach (czy jakoś tak ;) ).
3. Potrzebujemy kopię folderu XLIVE z C:/Dokuments&Settings/NAZWA/.....
gdzie NAZWA to twoja nazwa użytkownika, a ..... to dalsza ścieżka - jutro będę przy właściwym PC, to dopiszę, proponuję opcję szukaj ;).

Następnie umieszczamy wszystkie te rzeczy w swoich odpowiednikach na innym PC - i woala! Działa na pewno z kontem online, offline nie sprawdzalem. Nazwa/login musi być dokładnie taki sam i nie powinno być problemów.
Ostatnio zmieniony sob 29 sty, 2011 przez Oscark, łącznie zmieniany 1 raz.
Steam: osssqr
Skype: osssqr
Z chęcią zagram we wszystkie tryby RE6.
Szczecin pozdrawia :)
Evanna
Posty: 7
Rejestracja: wt 10 maja, 2011
Lokalizacja: Daleko

Post autor: Evanna »

Mam mały problem. Gram z kolega w kampanie. Jemu padł save... przy końcówce gry... później zamierzamy merce + rundka na zawodowcu... no ale nie fajnie będzie się grało na zawodowcu jeśli nie ma on żadnych broni. A kolega dość rzadko gra i nie widzę tego by sam nadrobił stratę (no chyba jak mu dam pół roku-.-)

Czy sposób powyżej działa jak próbowałam przenieść zapis po formacie kompa, ale czy zadziała jak chce go użyczyć koledze? Wtedy by praktycznie odzyskał całe eq i odblokował dodatki.

Gram na Pc-> Live + versus 16
Awatar użytkownika
Oscark
Posty: 439
Rejestracja: śr 18 sie, 2010
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Oscark »

Niestety nie da się - przeczytaj mój post powyżej. Są gotowe konta (MAGNUM, CHRISTINE), ale są one tylko dla kont offline. Konto online musisz od nowa założyć.
Jeśli kolega chce grać w merce bez przechodzenia gry, polecam versus 1015. W wersji 16 usunięto możliwość ręcznego odblokowania najemników, a wersja 15 ma to samo, i najemników od razu bez przechodzenia kampanii :).
Steam: osssqr
Skype: osssqr
Z chęcią zagram we wszystkie tryby RE6.
Szczecin pozdrawia :)
Evanna
Posty: 7
Rejestracja: wt 10 maja, 2011
Lokalizacja: Daleko

Post autor: Evanna »

O, szybka odpowiedz :3 Tak myślałam ;/ Przynajmniej wiem że nie ma co farmić kasy na nowe bronie skoro i tak musi od nowa (a zanim on będzie na gg to bym tydzień bezsensownie zbierała kasę :D).

Co do versusa, jak miesiąc temu dostałam RE5 po 6letniej przerwie to właśnie miałam ten 015. Zmieniało się tryby przyciskiem F1 (bugowało czasami i potrzebny był reset gry ale to nic). Wtedy przynajmniej działało odrazu. Fabułę najwyżej olejemy//albo za jakiś czas z nudów.

Christine próbowałam. Działa dobrze. Najwyżej przez hamachi czy cuś się fabułę przejdzie.
Online gra się fajnie. Single znudziło mi się po jednym rozdziale ^_^.

Dzięki.
Awatar użytkownika
Oscark
Posty: 439
Rejestracja: śr 18 sie, 2010
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Oscark »

v 15 nie jest zbugowane - v 16 wniosło jedynie możliwość wykupienia wszystkich postaci, oraz dodało link do trybu Kontra w menu głównym. Możesz spokojnie grać v15 ;).

PS. Jakby co - też mogę zagrać merce z wami ;).
Ostatnio zmieniony śr 08 cze, 2011 przez Oscark, łącznie zmieniany 1 raz.
Steam: osssqr
Skype: osssqr
Z chęcią zagram we wszystkie tryby RE6.
Szczecin pozdrawia :)
Awatar użytkownika
KotNaKacu
Posty: 37
Rejestracja: pn 10 maja, 2010
Lokalizacja: Białystok

Post autor: KotNaKacu »

Czy mógłby mi ktoś zwięźle wytłumaczyć na jakiej zasadzie funkcjonuje system zapisywania gry w RE5 w wersji PC.

Konkretnie chodzi mi o to, że, zakupiłem sobie na taniej prasie CD-Actiona z RE5 i jest tam kod aktywacji. Sęk w tym, że komputer z którego piszę nie jest mój, a brata - ja sobie planuję zakupić laptopa w okresie +/- 1 miesiąc. I jestem ciekaw czy jak sobie tutaj na tym PC zainstaluje grę i ją aktywuję to czy będę miał możliwość zainstalowania i aktywowania jej również na 2 kompie tak aby mieć tam dostęp do wypracowanych save'ów oraz achivementsów (z tego co wiem mają one związek z kontek Windows Live czy jakoś tak).


Sorki, jeśli to pytanie wyda się wam naiwne czy infantylne, jednak z mojego punktu widzenia takie nie jest :) Dlatego pozwoliłem sobie je Wam zadać.
GFWL: KotNaKacu <- (PC)
skype: karol.kotowicz
Awatar użytkownika
Oscark
Posty: 439
Rejestracja: śr 18 sie, 2010
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Oscark »

Kolejna osoba, która nie przeczytała mojego poradnika, jak importować savy z innych PC -.-


Aby gra działała będziesz potrzebował/-a 3 rzeczy.
1. Kopia klucza XLIVE z rejestru. Program sprawdza nasze PCID, więc jest on potrzebny. Po prostu eksportujemy klucz XLIVE, a potem importujemy.
2. Zapis stanu gry z folderu Capcom w Moich dokumentach (czy jakoś tak ).
3. Potrzebujemy kopię folderu XLIVE z C:/Dokuments&Settings/NAZWA/.....
gdzie NAZWA to twoja nazwa użytkownika, a ..... to dalsza ścieżka - jutro będę przy właściwym PC, to dopiszę, proponuję opcję szukaj .

Następnie umieszczamy wszystkie te rzeczy w swoich odpowiednikach na innym PC - i woala! Działa na pewno z kontem online, offline nie sprawdzalem. Nazwa/login musi być dokładnie taki sam i nie powinno być problemów.
Steam: osssqr
Skype: osssqr
Z chęcią zagram we wszystkie tryby RE6.
Szczecin pozdrawia :)
Awatar użytkownika
KotNaKacu
Posty: 37
Rejestracja: pn 10 maja, 2010
Lokalizacja: Białystok

Post autor: KotNaKacu »

Dzięki za info Oscark, na pewno wypróbuję i dam znać jak poszło. Swoją drogą Twój poradnik jeśli zgodnie z Twoimi oczekiwaniami miałby być przeze mnie przeczytany to mógłby być przyklejony albo odpowiednio oznaczony, a nie być po prostu jednym postem w jednym temacie.

Ergo, nie był tak jednoznacznie wyszczególniony, że nie powinno Cię dziwić, że na niego nie trafiłem - nie każdy wertuje każdy temat post po poście.

PS: Nie jestem ignorantem, przejrzałem tematy i bardziej "ogólne" tematy przyklejone, ale tam odpowiedzi nie znalazłem - DLATEGO zadałem to pytanie ;)

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję.
Ostatnio zmieniony pn 18 lip, 2011 przez KotNaKacu, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil 5”