Różnice między wersją PS2 a GC

remas_lex
Posty: 7
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2008
Lokalizacja: Kołobrzeg

Różnice między wersją PS2 a GC

Post autor: remas_lex »

Witam!

Mam wątpliwości którą wersję REC:VX kupić. Na PS2 czy GC? Z tego co wiem to wersja na PS2 zawiera Wesker's Report, czy GameCubowa też? Wersja na GC wyszła dużo później, ale czy różnią się w jakimkolwiek stopniu graficznie? Czy są to identyczne wersje, z taką samą liczbą dodatków itp? Proszę o pomoc, bo zbieram wszystkie Residenty, ale najbardziej wypasione wersje:).

Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony ndz 14 wrz, 2008 przez remas_lex, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
bodek
Posty: 907
Rejestracja: czw 15 maja, 2008
Lokalizacja: RC

Post autor: bodek »

Z tego co wiem to wersja na PS2 zawiera Wesker's Report
Tu się mylisz. Wersja PS2 nie zawiera Wesker's Report. Na PS2 w dodatkach masz Battle Mode.
remas_lex
Posty: 7
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2008
Lokalizacja: Kołobrzeg

Post autor: remas_lex »

No to już się pogubiłem... Do czego w końcu był dodawany Wesker's Report? A Battle Mode był już w wersji na Dreamcasta (wiem, bo grałem:). Chodzi mi konkretnie o różnice między wersjami PS2 i GC, bo nie wiem którą kupić:/.
Awatar użytkownika
AT
Posty: 744
Rejestracja: pt 31 sie, 2007
Lokalizacja: Blackbourn
Kontakt:

Post autor: AT »

Wesker Report, jest, a raczej był dodawany do japońskiej wersji językowej, ów gry.
"In his house at R'lyeh dead Cthulhu waits dreaming."
H.P. Lovecraft
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Nemesis US »

remas_lex pisze:No to już się pogubiłem... Do czego w końcu był dodawany Wesker's Report? A Battle Mode był już w wersji na Dreamcasta (wiem, bo grałem:). Chodzi mi konkretnie o różnice między wersjami PS2 i GC, bo nie wiem którą kupić:/.
Ogólnie, jeśli masz możliwość zakupienia którejś z wersji (czyli posiadasz PS2 i GCN) to zakup wersję GC. Jest lepszy dubbing aktorów, czyli głos, ponieważ z tego co mi wiadomo na PS2 był nieco zmieniony dubbing (choć nie jestem w 100% pewien tej informacji, ale da się zauważyć różnicę w głosie Alfred'a Ashford'a względem wersji GCN). Fakt, że jest to mało znacząca różnica dla Gracza, który dopiero co ma zamiar zaznajomić się z uniwersum RE CV. Dlatego bardziej polecam Ci wersję na GC, ponieważ jest poprawiona animacja i przede wszystkim krótsze loading'i podczas sekwencji otwierania i zamykania drzwi. Polecam Ci bez wahania wersję na konsoli Nintendo. Dodatki pozostają bez zmian.
remas_lex
Posty: 7
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2008
Lokalizacja: Kołobrzeg

Post autor: remas_lex »

Tak też uczyniłem. Doczytałem się na angielskiej wiki, że grafika jest nieznacznie poprawiona na wersji GC. A REC:V już przeszedłem na DC:).
Awatar użytkownika
Snake1944
Posty: 26
Rejestracja: pt 17 paź, 2008
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Snake1944 »

No jasne w końcu gamecube jest mocniejszą konsolą od ps2. :smiech1:
remas_lex
Posty: 7
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2008
Lokalizacja: Kołobrzeg

Post autor: remas_lex »

Śmiejesz się ironicznie:)? W zasadzie wystarczy spojrzeć na RE4 i porównać. Na GC rządzi, mimo iż wyszła wcześniej.
Awatar użytkownika
Snake1944
Posty: 26
Rejestracja: pt 17 paź, 2008
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Snake1944 »

No dokładnie jasne że rządzi gamecub ma hity typu re remake i re o mgs the twin snakes to piękne gry natomiast na ps2 mało takich hitów no może za wyjątkiem mgs3 snake eater ale to wszystko haha.

AT: zanim coś wyślesz, najpierw to przeczytaj. Rozumiesz coś z tego, co napisałeś? Bo ja niestety nie.

[ Dodano: 18 Paź 2008 21:36 ]
Po co zakładacie forum żeby ludziom dopiec jeśli niewiesz co to Re 0 albo Metal Gear Solid The Twin Sankes to chyba naprawde ale ty nierozumiesz jak sie w taki hity niegrało to sie póżniej niedziwie że niewiadomo o czym pisze.

Necraria: Spokojnie, po kolei. Po pierwsze nie pisz posta pod postem, jest opcja edytuj. Poza tym naprawdę odrobinę niejasno napisałeś, nie wspominając o tym, że nie do końca na temat (pisałeś o zaletach GC a nie o różnicach w wersjach RE:CV). Poza tym wcale nie wyładowujemy swoich kompleksów czy czegokolwiek na forum, po prostu staramy się, żeby był tu porządek. Zaś co do argumentu "jeśli niewiesz co to Re 0 albo Metal Gear Solid The Twin Sankes", powiem tyle że jest żałosny i nie wiem co MGS:TTS ma wspólnego z RE:CV...To tyle ode mnie.

NEMESIS US: Nikt nikomu nie chciał dopiec. Otrzymałeś jedynie upomnienie, żebyś pisał bardziej zrozumiałym językiem, to wszystko. Jeśli chcesz podyskutować na temat mocy GC i PS2 to zapraszamy do tematu ogólnego o grach i konsolach.
Ostatnio zmieniony ndz 19 paź, 2008 przez Snake1944, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
Diadem
Posty: 1877
Rejestracja: sob 16 cze, 2007
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Diadem »

Chciałbym sprostować nieprawidłowe informacje w tym temacie.

Po pierwsze, może niektórzy nie zauważyli, że istnieje Code: Veronica oraz Code: Veronica (X) i obie wersje różnią się między sobą.

Code: Veronica wyszła na Dreamcasta, natomiast Code Veronica (X) została wydana na Dreamcasta (tylko w Japonii) oraz na PlayStation 2 i GameCube.

Code Veronica (X) zawiera drobne uzupełnienia w grze, trochę inny wygląd Steve’a, poprawioną grafikę, rozszerzone cut-sceny oraz wyrzutnię rakiet, której brak w Code: Veronica.

Code Veronica (X) na PlayStation 2 oraz na Dreamcasta (tylko w Japonii) zawierała dodatkowo wywiad z twórcami gry, raporty Wesker'a oraz demo gry Devil May Cry. Te dodatki nie były dostępne w wersji na GameCube.
remas_lex
Posty: 7
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2008
Lokalizacja: Kołobrzeg

Post autor: remas_lex »

Dla sprostowania, CODE:Veronica (X) na DC w Japonii nazywała się bodaj REC:V Complete, dopiero na PS2 i GC jest X. Ciekawi mnie jeszcze jedna rzecz o której piszesz. Czy Wesker's Report był wydawany tylko w Japonii oraz czy komentarze twórców są na płycie z WR, czy też na płycie z grą? Na demie Devil May Cry mi nie zależy, nie lubię dodatków w postaci dem innych gier:). Do pełnej kolekcji Resident Evil brakuje mi jeszcze RE: Gaiden, RE:DS, RE5 i Wesker' Report... Residentów mam łącznie 17, własnoręcznie robię też kartridż z Biohazard na Pegasusa (z pirackiego ROMu, który krąży po necie:)).
Awatar użytkownika
Diadem
Posty: 1877
Rejestracja: sob 16 cze, 2007
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Diadem »

remas_lex pisze:Dla sprostowania, CODE:Veronica (X) na DC w Japonii nazywała się bodaj REC:V Complete
Tak, nazywała się Code: Veronica - Complete Edition, ale nie Resident Evil tylko BioHazard oczywiście.
remas_lex pisze:dopiero na PS2 i GC jest X.
Nie. Wersje na GameCube i PlayStation 2 w Japonii również noszą tytuł: BioHazard: Code: Veronica - Complete Edition.
remas_lex pisze:Czy Wesker's Report był wydawany tylko w Japonii
Nie. Dodawany był na przykład do amerykańskiej wersji gry, zamawianej w przedsprzedaży.
remas_lex
Posty: 7
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2008
Lokalizacja: Kołobrzeg

Post autor: remas_lex »

Czasami przeglądam sobie ebay i trafiam na taki Wesker's Report. Aukcja jest po włosku, ale po przetłumaczeniu dowiadujemy się, że płyta jest po angielsku z niemieckimi i francuskimi napisami. Czyli to chyba DVD w PALu na Region 2... Albo mi się wydaje. Ciekawe do czego byłby w takim ten DVD razie dodawany.
Awatar użytkownika
Diadem
Posty: 1877
Rejestracja: sob 16 cze, 2007
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Diadem »

Tutaj masz opis:
http://www.ioffer.com/i/70852196
here is a back-up copy of the dvd Wesker's Report non-interactive DVD .this was a promotional item to celebrate the 5th Anniversary of the resident evil franchise while also promoting resident evil code veronica.

im providing here a back-up copy of the dvd which has no artwork (just a plain dvd-r) and im adding an artwork case which is the one you see in the picture which is a color copy. the dvd itself like it says is NOT-INTERACTIVE so the means that has no menus.
remas_lex
Posty: 7
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2008
Lokalizacja: Kołobrzeg

Post autor: remas_lex »

Z tego co się doczytałem to sprzedawana jest kopia zapasowa ze skopiowaną okładką... Nieźle:). Wnoszę że jest to wersja NTSC-US z napisami po fr i ge. Ogólnie na ebayu zauważyłem 3 wersje WR. Pierwszą jest ta z aukcji, druga podobna, ale w tekturowej kopercie i trzecia w DVDBoxie z szarą okładką (chyba japońska wersja).

Jeszcze jedno pytanie, bo nie wiem czy dobrze zrozumiałem Wikipedię. Gdzie był dołączany Wesker's Report II?
Ostatnio zmieniony ndz 05 kwie, 2009 przez remas_lex, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
NoRo
Posty: 2
Rejestracja: pt 14 maja, 2010
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: NoRo »

W wersji "zwykłej" na DC też była wyrzutnia rakiet. Dostaję się ją po przejściu z oceną "A".
Awatar użytkownika
r123x
Posty: 128
Rejestracja: czw 28 maja, 2009
Lokalizacja: Żory

Post autor: r123x »

Na pewno Gamecube będzie miał lepszą graficzkę. Ja osobiście posiadam wersje na PS2, ale w moim wypadku, to mały problem, ponieważ posiadam również komponentowy kabelek do PS2, dlatego graficzkę, również mam lepszą. Kupiłem wersje na PS2, ponieważ akurat znalazłem tą wersję w sklepie. Gdybym chciał pewnie mógłbym znaleźć jakąś używaną wersję na GC naallegro, ebayu, czy gdzieś, no ale była w sklepie wersja na PS2, to wziąłem, czemu nie. To moje motywy, wzięcia wersji na PS2, ale jak pisałem, mi to wielkiej różnicy nie robi, bo jako posiadacz innych resów, tym razem na GC, wielkiej różnicy pomiędzy podłączonym PS2 komponentem, a Gamecubem, nie widzę.

Aktualnie pewnie nikomu to się nie przyda, bo już to przestarzały temat, ale przynajmniej podzieliłem się zdaniem.
Ostatnio zmieniony wt 18 sty, 2011 przez r123x, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil Code: Veronica (X)”