Tryb Battle Mode

Awatar użytkownika
Witek
Posty: 41
Rejestracja: pt 05 paź, 2007
Lokalizacja: Raccoon City :(

Tryb Battle Mode

Post autor: Witek »

Myślę że każda osoba która przeszła RE CV zajrzała do tego trybu. Słyszałem ze po przejściu tego trybu Chrisem zostanie odblokowana nowa postać Wesker jednakże mam z tym mały problem ostatnim bossem z jakim muszę walczyć w tym trybie tak jak w grze jest Alexia z tym ze normalnie przechodząc grę latającą Alexie zabijamy tym specjalnym BOW działkiem a w tym trybie tego nie ma jedyna dobra broń to Magnum strzelam do niej z Magnuma i nie mogę jej zabić :( Pomożcie może ma ktos z was linka z filmikiem jak przejść Battle mode Chrisem. Jeszcze jedno pytanie przechodząc dodatkowy tryb Claire uzyskuje nowy strój czy jest on dostępny normalnie w grze czy tylko w tym trybie ?? Od czego zależy ocena misji wiem ze napewno od czasu jaki trzeba miec zebym uzyskał ocenę A ??

PS. Pochwalcie się swoimi wynikami :)
Awatar użytkownika
MiGoo
Zarząd
Posty: 905
Rejestracja: pn 05 lut, 2007
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: MiGoo »

Cytat z MWRC: RE HQ pisze:
1. Battle Mode/FPP

Ukończ grę na dowolnym poziomie trudności z dowolną oceną. W menu pojawi się Battle Mode, w które możesz grać standardowo w TPP lub FPP.


2. Steve Burnside w Battle Mode

Zabierz Złote Lugery z piwnicy biura na dysku 2 - właściwa kombinacja to czerwony, zielony, niebieski i brązowy. Steve'a można też zdobyć dzięki dobremu wynikowi grając Chrisem w Battle Mode.


3. Albert Wesker w Battle Mode

Będzie dostępny jak uzyskasz dobry wynik grając Chrisem w Battle Mode.


4. Inna Claire w Battle Mode

Będzie dostępna jak uzyskasz dobry wynik grając 'zwykłą' Claire w Battle Mode.


5. Linear Launcher w Battle Mode

Musisz przejść Battle Mode z oceną 'A' Chris'em, Steve'm, Wesker'em i obydwiema Claire. Wówczas otrzymasz Linear Launcher w Inventory, gdy zaczniesz nowe Battle Mode.
Ostatnio zmieniony czw 03 sty, 2008 przez MiGoo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Puty
Posty: 9
Rejestracja: ndz 23 gru, 2007
Lokalizacja: z SHP ;]
Kontakt:

Post autor: Puty »

No post MiGoo jest bardzo pomocny... :pff3:
Słyszałem ze po przejściu tego trybu Chrisem zostanie odblokowana nowa postać Wesker jednakże mam z tym mały problem ostatnim bossem z jakim muszę walczyć w tym trybie tak jak w grze jest Alexia z tym ze normalnie przechodząc grę latającą Alexie zabijamy tym specjalnym BOW działkiem a w tym trybie tego nie ma jedyna dobra broń to Magnum strzelam do niej z Magnuma i nie mogę jej zabić
Magnumem za bardzo nie da rady, bo jest za szybka - trzeba się pomęczyć z shotgunem - biegasz do okoła planszy czekasz aż wypluje swe płomienie, po czym oddajesz w nią 3 strzały(widać gdy trafiają, gdyż Strzelba ma spory rozrzut) - najlepiej robić to w trybie pierwszej osoby.
Od czego zależy ocena misji wiem ze napewno od czasu jaki trzeba miec zebym uzyskał ocenę A ??
No właśnie z tego co widzę to tylko o czas chodzi, ale miożliwe, że znaczenie tak jak w innych częściach mają First Aid spraye. - także ja nie wiem jak szybko przejść o Weskerem - ostatnio przeszedłem nim ten bonus, ale podczas ładowania wyniku zawiesił mi się emulator :szok3:.
Ostatnio zmieniony czw 03 sty, 2008 przez Puty, łącznie zmieniany 1 raz.
Veronica
Posty: 333
Rejestracja: sob 11 sie, 2007
Lokalizacja: Ełk

Post autor: Veronica »

Mam pewien problem. Cały czas osiągam ranking E grając Claire w normalnym ubraniu, a mój czas wynosi ok. 6 minut, a korzystam ciągle w nieograniczonej kuszy wogóle nie używam sprey'ów
Resident Evil rządzi!!!
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Nemesis US »

Tryb "Battle Game" pod względem rankingów jest dośc skomplikowany. Ale moim zdaniem powinnaś spróbować przejść samym nożem. Nie jest to zbyt łatwe, ale w pełni wykonalne.
Awatar użytkownika
bodek
Posty: 907
Rejestracja: czw 15 maja, 2008
Lokalizacja: RC

Re: Tryb Battle Mode

Post autor: bodek »

Witek pisze:Myślę że każda osoba która przeszła RE CV zajrzała do tego trybu. Słyszałem ze po przejściu tego trybu Chrisem zostanie odblokowana nowa postać Wesker jednakże mam z tym mały problem ostatnim bossem z jakim muszę walczyć w tym trybie tak jak w grze jest Alexia z tym ze normalnie przechodząc grę latającą Alexie zabijamy tym specjalnym BOW działkiem a w tym trybie tego nie ma jedyna dobra broń to Magnum strzelam do niej z Magnuma i nie mogę jej zabić :( Pomożcie może ma ktos z was linka z filmikiem jak przejść Battle mode Chrisem. Jeszcze jedno pytanie przechodząc dodatkowy tryb Claire uzyskuje nowy strój czy jest on dostępny normalnie w grze czy tylko w tym trybie ?? Od czego zależy ocena misji wiem ze napewno od czasu jaki trzeba miec zebym uzyskał ocenę A ??
Ja załatwiłem Alexie magnumem i to nawet szybko.
Nie grałem w to dużo i rankingu A też ni mogłem otrzymać.
Moje czasy to ok 10min.
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 przez bodek, łącznie zmieniany 1 raz.
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

Do trybu Battle Mode już podszedłem kilka razy, do każdej postaci. Odkryłem cztery postaci, został jeszcze Wesker.

Wesker ma podobno tylko nóż, trudno mi sobie wyobrazić bym mógł to przejść samym nożem, nawet nie będę próbował, zakładając, że uda mi się to odkryć :P.

Faktycznie, tak jak napisał NEMESIS US system ocen i rankingów wydaje się być skomplikowany - na pewno jest to uzależnione od poniesionych obrażeń, czasu a także tego jakiej amunicji używamy. Może także od celności.

Tryb FPP nie podoba mi się, nie przywykłem do widoku z pierwszej osoby w Residentach.

Bardziej mi się podobał tryb mercenaries w RE3 - nie trzeba było zabijać wszystkich przeciwników tylko dotrzeć na miejsce, prawdziwy survival - od razu przychodzi na myśl Nikholai, zatem nie wiem czy poświęce Battle Mode jeszcze więcej czasu niż do tej pory :). Ewentualnie, w wolnym czasie.

Co do wyników, jak dotąd nie zszedłem poniżej 10 minut, ranking E :P>
nemesisdestro
Posty: 1577
Rejestracja: wt 10 kwie, 2007
Lokalizacja: Poznań

Post autor: nemesisdestro »

Deus Ex pisze:Do trybu Battle Mode już podszedłem kilka razy, do każdej postaci. Odkryłem cztery postaci, został jeszcze Wesker.

Wesker ma podobno tylko nóż, trudno mi sobie wyobrazić bym mógł to przejść samym nożem, nawet nie będę próbował, zakładając, że uda mi się to odkryć :P .
Generalnie Weskerem jest bardzo bardzo ciężko z tego - co prawda można znaleźć Colt'a ale i tak należy go zostawić na praktycznie sam koniec, niestety nigdy tak daleko nie zachodziłem :/ generalnie będąc u szczytu swych możliwości ginąłem w przedostatnim pomieszczeniu :( teraz po tak długiej przerwie pewnie bym zginął jeszcze szybciej...Co do fpp to można się przyzwyczaić ale Weskerem nie polecam, gdyż walka nożem wymaga po trochu taktycznego myślenia a gra z tej perspektywy zbytnio dezorientuje :/ Zgadzam się że potrzeba zabicia każdego wroga w danym pomieszczeniu jest już przesadą :/
Ostatnio zmieniony śr 18 lut, 2009 przez nemesisdestro, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

RE: CV jest jedyną częścią, w której nóż jest naprawdę przydatny.
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

Recoil pisze:RE: CV jest jedyną częścią, w której nóż jest naprawdę przydatny.
No i jeszcze w RE4, chyba że miałeś na myśli tylko starsze Resy :).

No zagrałem Weskerem . Tylko raz, doszedłem do pomieszczenia gdzie jest ten gruby zombie - prosektorium w trybie podstawowym. O nie, to nie dla mnie :smiech2: wolę sobie pograć z nieskończoną amunicją niż tracić nerwy na spotkanie z 3 bandersnatchami :P.

A jak nawet się dojdzie do bossa, Alexii, to w jaki sposób nożem załatwić tę ostatnią latającą formę ?
nemesisdestro
Posty: 1577
Rejestracja: wt 10 kwie, 2007
Lokalizacja: Poznań

Post autor: nemesisdestro »

A jak nawet się dojdzie do bossa, Alexii, to w jaki sposób nożem załatwić tę ostatnią latającą formę ?
Weskerem spotykasz Alexię ale tą w najbardziej podstawowej formie ( humanoidalnej ) aby ją załatwić musisz dojść do pomieszczenia z pianinem - tam gdzie są jednoręcy bandyci (z których wziąłeś niebieską mrówę w zwykłej grze), podejść do jednego z nich a w środku będzie Colt Python, a żeby dojść do tego pomieszczenia musisz wejść w te drzwi gdzie w podstawowej wersji masz save room ( tam gdzie za Claire nagle zatrzaskują się drzwi a Alfred gada przez głośnik). Mam nadzieję że zrozumiałeś moją zagmatwaną mowę :), aha każda postać ma innego bossa na końcu - nawet Claire w nowym kostiumie ma innego niż "zwykła" Claire.
Ostatnio zmieniony śr 18 lut, 2009 przez nemesisdestro, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
bodek
Posty: 907
Rejestracja: czw 15 maja, 2008
Lokalizacja: RC

Post autor: bodek »

Deus Ex pisze:Wesker ma podobno tylko nóż, trudno mi sobie wyobrazić bym mógł to przejść samym nożem, nawet nie będę próbował, zakładając, że uda mi się to odkryć .
Sam nóż ale jaki potężny :D Za jednym zamachem zadaje jakby kilka cięć.
Ja doszedłem do samego końca ale po drodze nie zabrałem Magnuma no i nie miałem jak załatwić Alexii. A wiadomo że aby zginąć wystarczy tylko żeby nas złapała. Z nożem nie ma co na nią iść ;) Na drugi raz nie miałem juz ochoty jak i płyty :( . Może kiedy indziej. :P

Wesker sam w sobie jest cholernie wytrzymały. Aby nabawić się Caution trzeba dać się nieźle pogryźć.
Ostatnio zmieniony śr 18 lut, 2009 przez bodek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
xBlazex
Posty: 120
Rejestracja: śr 10 gru, 2008
Lokalizacja: Sztum

Post autor: xBlazex »

Zgodzę się z Bodkiem, iż nóż Weskera jest bardzo potężny bo w sumie nie jest aż tak trudno z nim iść i Bodek o tym wiem bo chyba nawet przy nim przechodziłem Weskerem i przyznam, że dużym błędem jest nie zebranie żadnej broni na Alexię bo sam poległem właśnie na niej, bo miałem tylko nóż.
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

Tadam!!! Poproszę o brawa :D. brakowało mi trochę wiary w swoje możliwości a tu proszę, oto mój świeży rezultacik :smiech1:

http://img7.imageshack.us/my.php?image=weskerrek.png

Jednak nie było tak trudno - żeby ukończyć grę Weskerem na A wystarczyły mi trzy podejścia, nauczyłem się ciachać zombie po nogach, żeby upadały - jeszcze muszę poprawić taktykę walki nożem z hunterami i bandersnatchami, może uda mi się zejść poniżej 15 minut.

Dzięki nemesisdestro i bodek za rady ;).



EDYCJA:

Do poniżej - dzięki, ale jeszcze pogram trochę sam, potem zobaczę jakie rozwiązania w tym trybie proponują REksperci :rad12: .
Ostatnio zmieniony pt 27 lut, 2009 przez Deus Ex, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Nemesis US »

Polecam Ci zerknąć na pierwszy odcinek Evil TV, tam zamieściliśmy szczegółowe rady dotyczące przejścia "Battle Game" Wesker'em. :rad12:

http://www.youtube.com/watch?v=oeBszfH-KNw
Awatar użytkownika
BARAN
Posty: 45
Rejestracja: pn 25 cze, 2007
Lokalizacja: Sosnówka

Post autor: BARAN »

Przeszedłem Clarie tryb battle z oceną E, i na końcu dostałem informacje, że dostałem nowy kostium. Więc postanowiłem zobaczyć ów nową zdobycz, a jej zwyczajnie nie było.

A co do wyników to wydaje mi się, że zależą one w dużej mierze od tego jakiej broni używamy, bo Chrisem nie użyłem żadnego spreju, i nie dałem się złapać ani razu a mój wynik to 12 minut i tak dostałem E.
NAZYWAM SIE ALICJA....... I PAMIĘTAM WSZYSTKO....
Kamilos
Posty: 122
Rejestracja: śr 27 cze, 2007
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Kamilos »

Też zauważyłem coś takiego, jak używam tylko 1 broni (1 jej typ amunicji) to dostaje lepszą range (zazwyczaj B lub C bo zawsze muszę się na coś nadziać :P)
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Nemesis US »

Zawsze najgorzej idzie zdobyć rangę A, nie wiem czemu, ale ten tryb ma jakieś dziwne kryteria przyznawania końcowych rezultatów, np. kiedyś Chris'em zaliczyłem całość poniżej 5 minut, używając Magnum i miałem rangę C, lub zaliczyłem grę samym nożem (także Chris'em) i miałem rangę D.
Awatar użytkownika
bodek
Posty: 907
Rejestracja: czw 15 maja, 2008
Lokalizacja: RC

Post autor: bodek »

A to nie jest tak z tym czsem? Broń nie ma tu chyba nic do gadania ;)

Claire

A:poniżej 6:09:99
B:6:10:00+
C:6:20:00+
D:6:30:00+
E:6:40:00+

Claire 2

A:poniżej 7:59:00
B:8:00:00+
C:9:00:00+
D:10:00:00+
E:11:00:00+

Chris

A:poniżej 6:29:99
B:6:30:00+
C:8:30:00+
D:9:30:00+
E:10:30:00+


Steve

A:poniżej 9:59:99
B:10:00:00+
C:12:30:00+
D:13:30:00+
E:14:30:00+

Wesker

A:poniżej 59:59:99 ;)
E:60:00:00+
Awatar użytkownika
xBlazex
Posty: 120
Rejestracja: śr 10 gru, 2008
Lokalizacja: Sztum

Post autor: xBlazex »

Kurde mi się właśnie wydaje ze jednak broń ma coś do oceny końcowej.. postaram się poszukać tego i napisać.Bo z tego co pamiętam to jak przechodziłem tą samą postacią z podobnymi czasami ale używając innych broni to miałem inne oceny :zmiesz2:
A beautiful way to become infected, alone or with others
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil Code: Veronica (X)”