Sekrety

Również o Resident Evil 3.5
Maestro
Posty: 743
Rejestracja: sob 08 sty, 2011
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Maestro »

Finka pisze:Ta broń miała już takie działanie w wersji na Wii. Została znacznie udoskonalona w porównaniu z wersją prezentowaną na GC i PS2. Szczerze mówiąc to jej działanie w tych starszych wersjach pozostawiało sporo do życzenia.
W wersji na GC nie było tej broni, wraz z Matildą została dodana dopiero w wersji na PS2 ;). Tak jak pisałem, nie grałem w wersję na Wii, więc o tym nie wiedziałem :P. W każdym razie przydatna sprawa :)

Plus- pewnie zauważyliście, że jeśli wystrzelicie zanim broń sie naładuje, to przeciwnik zostanie oślepiony, a jeśli oślepicie go w ten sposób trzy razy, to umiera :)
Awatar użytkownika
Finka
Posty: 1082
Rejestracja: wt 13 lut, 2007
Lokalizacja: z Polski

Post autor: Finka »

Maestro pisze: W wersji na GC nie było tej broni, wraz z Matildą została dodana dopiero w wersji na PS2
Rozpędziłam się z tym GC. Oczywiście nie było tam PRL 412 chociaż matilda to akurat była.

@Recoil
PRL 412 używałam na PS 2 i tam właśnie miałam z nią czasami problemy i z tego względu nie za bardzo lubiłam ją używać. Na Wii już było przyjemnie nią grać i chętnie używałam jej jako zamiennika RL.
W piątkowe wieczory nie odpowiadam za swoje posty.
Maestro
Posty: 743
Rejestracja: sob 08 sty, 2011
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Maestro »

P.R.L. traktowałem jako ciekawostkę, i nie walczyłem nią zbyt wiele. Czy tak samo skutecznie działa na Novistadory, Regeneratory itp. ? (zawsze grałem nią tylko na początku)

A co do Matildy, to wydaje mi się że została dodana dopiero w wersji PS2, ale owszem, mogę się mylić ;)
Ostatnio zmieniony pn 22 lip, 2013 przez Maestro, łącznie zmieniany 1 raz.
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

Potwierdzam słowa Finki - Matilda dostępna jest zarówno w wersji GC jak i PS 2. Różnice między wersjami RE4 nie dotyczą tej broni.
gutek88
Posty: 14
Rejestracja: pt 14 mar, 2014
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: gutek88 »

Witam;) Prześledzilem cały temat odnośnie sekretów i myślę, że śmiało mogę się podzielić jednym z nich;) Podejrzewam, ze zapewne wielu napisze "haha, przecież to każdy wie" lecz ja będę wiedział swoje; ) A więc, do rzeczy...Ogólnie rzecz biorąc jest to ciekawostka dla "maniaków" , którzy chcą jak najszybciej przejść grę, tzw "speed run" Leonem.Pierwszym krokiem do naszego szybkiego poruszania się jest zakup u Merchanta krótkiego shot-guna ( STRIKER).Wykluczamy tutaj opcję ulepszania go itp...Napiszę szczerze, że jest to średnie do opisania, wiec napiszę najprosciej, zeby każdy mogł skumać...ok, jedziemy! W dowolnym momencie gry wyciągamy z walizeczki naszego, świeżo kupionego STRIKERA , kiedy już go Leon trzyma w rękach próbujemy zrobić tak, jakbysmy chcieli oddać strzał, lecz musimy zdążyć nacisnąć START ( powrót do naszego ekwipunku) , zanim zobaczymy LASER, który namierza nam cel.Następnie zmieniamy na obojętne jaką broń (pistolet, granat, jajko itp) a nasz bohater biegnie jak USAIN BOLT; ) Szczerze powiedziawszy jest to dość męczące ponieważ każde przejscie przez drzwi lub trafienie przez wroga, wraca nas do powolnego biegania, wiec trzeba opisaną przeze mnie opcję powtarzać.Zaznaczę, że trzeba zrobić to naprawdę szybko, ponieważ musimy zdążyć nacisnąć START, zanim pojawi się LASER, wtedy ( to już tak w formie przypomnienia) zmieniamy na jakakolwiek broń i cisniemy ile sił w nogach;) Na początku się troszkę pomeczylem, aby to wykonać, lecz teraz robię to za kazdym razem...Podsumowujac, nie zalujcie 43000 ptas na STRIKERA i do dzieła;) Mile widziana odpowiedz czy komuś pomoglem;) Dobrej zabawy! Pozdrawiam !!!
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

Była o tym mowa w temacie o speedrunach właśnie:

http://www.mwrc.pl/forum/viewtopic.php? ... sc&start=0

Hmm, sądzę jednak, że z tego patentu skorzystają głównie prawdziwi wymiatacze, gdyż umiejętne wykorzystanie tego glitcha da pewnie do kilku, może kilkunastu sekund "do przodu" na rozdział :).
gutek88
Posty: 14
Rejestracja: pt 14 mar, 2014
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: gutek88 »

Zgadzam się z Tobą w 100% , nie mniej jednak myślę, że pasuje ten wpis do tego tematu;)

Temat był, zgadza się, ale nie znalazłem konkretnego opisu, jak to zrobić. ..
Ostatnio zmieniony sob 15 mar, 2014 przez gutek88, łącznie zmieniany 1 raz.
profesor291
Posty: 11
Rejestracja: wt 22 lip, 2014
Lokalizacja: Racoon City

Post autor: profesor291 »

To moze nie jest sekret ale bardziej ciekawostka. W pierwszej wiosce jak bedziemy na dachu domu i zobaczymy zombi z okularami taki siwy i stary to jak strzelimy mu w prawa albo lewa reke to on bedzie sprawdzal czy zegarek mu dziala.
Awatar użytkownika
TheMitu97
Posty: 159
Rejestracja: sob 23 mar, 2013
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: TheMitu97 »

Po wielu latach został odkryty nowy smaczek. Zaskakujące, że dopiero teraz. Film:

https://www.youtube.com/watch?v=COMSP7oVMBg
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

TheMitu97 pisze:Po wielu latach został odkryty nowy smaczek. Zaskakujące, że dopiero teraz. Film:

https://www.youtube.com/watch?v=COMSP7oVMBg
Ciekawe. Jak będę kiedy ogrywał RE4 to sprawdzę czy faktycznie to prawda :)
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
PSKING
Posty: 1286
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Post autor: PSKING »

Bardziej mnie zastanawia kto to wogóle jest. Nie ma chyba jeszcze żadnego info.
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

PSKING pisze:Bardziej mnie zastanawia kto to wogóle jest. Nie ma chyba jeszcze żadnego info.
Jeżeli Capcom oficjalnie się nie wypowie w temacie tego znaleziska to raczej trudno będzie to określić. Chyba że wycinek zdjęcia pochodzi z jakiegoś "publicznego" miejsca, ale z tego co kojarzę w czasie tworzenia RE4 takie serwisy jak FB czy Instagram raczej nie istniały lub nie miały jeszcze tak dużej popularności. Sama tekstura też jest w bardzo słabej jakości więc normalnie znajdziemy tam tylko piksele. To nie czasy 4K :smiech1:
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
PSKING
Posty: 1286
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Post autor: PSKING »

Wbrew pozorom teraz w czasach mediów społecznościowych odxew czy to anonimowy, czy oficjalny jest częsty w takich sprawach.
Można jedynie liczyć że ktoś to zauważy i odpowie
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Nemesis US »

Właśnie. Zwróciłem uwagę na to co napisał Ronin. Wystarczy sprawdzić w starszej wersji gry czy owa postać pojawi się w tle. Ja mogę to sprawdzić na Wii. Kto może niech zerknie wersje PS2/GCN.

Autor gra chyba w wersję Ultimate HD z PC.
Ostatnio zmieniony wt 19 wrz, 2017 przez Nemesis US, łącznie zmieniany 1 raz.
PSKING
Posty: 1286
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Post autor: PSKING »

Ale czy naprawdę ktokolwiek miałby dodawać coś takiego do setnej wersji Re4? Pozatym byłoby już o tym jakieś info, a sama tekstura jest bardzo niskiej jakości.
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

Jeżeli interesuje Was co kryje RE4 za ścianami, to zapraszam do tego filmu :)

https://www.youtube.com/watch?v=mmHoz2YW-JQ
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
PSKING
Posty: 1286
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Post autor: PSKING »

Akurat ten filmik w porównaniu do Boundary Break był nudny. Ciekawostki wyciskane na siłę.
DonEsteban96
Posty: 1
Rejestracja: pn 16 kwie, 2018
Lokalizacja: Polska

Post autor: DonEsteban96 »

Przeczytałem większość tematu i wypiszę sekrety które sam odkryłem, a nie ma ich chyba jeszcze w tym temacie (cytując klasyka: "jeśli się pomylę, to mnie poprawcie"):

1. Kamień w kopalni, który blokuje drogę do dwóch El Gigante można rozwalić za pomocą Rakietnicy (mam na myśli Rocket Launcher)

2. Jak wszyscy wiecie wszystkie przedmioty fabularne znikają z ekwipunku, gdy nie są już potrzebne (np oko szefa wioski). Jednak w grze znajdują się dwa przedmioty fabularne, których nie musimy używać i możemy z nimi zakończyć grę:
- pierwszy to dynamit z wyżej wspomnianej lokacji w kopalni - jak rozwalimy kamień rakietnicą, to możemy zabrać dynamit i zakończyć z nim grę
- drugi to jeden z kluczy w wiosce, potrzebny do dostania się do lokacji z kolejką. Po obronie domku z Luisem wybieramy drogę z Ganados i Bella Sisters, następnie pokonujemy wszystkich wrogów i wychodzimy z lokacji z powrotem do domku Luisa. Następnie wchodzimy do drogi z El Gigante, pokonujemy go i zabieramy klucz z domku. Jednak po tym nie idziemy dalej (tj. nie używamy klucza do otwarcia bramy w lokacji z El Gigante), tylko wracamy się do domku Luisa i idziemy do kolejki przez drogę z Bella sisters. W ten sposób możemy zakończyć wioskę, a następnie grę z kluczem od El Gigante w ekwipunku.
Niby nic, ale sam przeszedłem RE4 kilkanaście razy i dopiero niedawno odkryłem, że można przejść grę z przedmiotami fabularnymi.

3. Pamiętacie lokacje na zamku z dwoma kielichami, kiedy to w pewnym momencie spotykamy Salazara i musimy zniszczyć 4 punkty w suficie, aby ten nie spadł na nas i na Ashley? Te punkty można rozwalić przed wejściem do pomieszczenia i odpaleniem filmiku z Salazarem, tylko trzeba podejść dostatecznie blisko, żeby mieć na celowniku wszystkie 4 punkty, ale żeby przy tym nie odpalił się filmik.

4. Jeżeli pierwszy raz odwiedzimy lokację z kościołem, to po podejściu do drzwi i zorientowaniu się, że są zamknięte, Leon zadzwoni do Hunnigan, żeby z nią o tym porozmawiać. Jednak jeżeli zamiast podejść do drzwi pobiegniemy od razu do miejsca z El Gigante, to zadzwoni do nas Hunnigan i udzieli nam czegoś w rodzaju reprymendy, że nie podeszliśmy do kościoła, a Leon będzie tym wyraźnie zmieszany.

edit: masz racje Deus Ex, ale grę można zakończyć tylko z dwoma przedmiotami w ekwipunku, bo jeden z kluczy trzeba użyć do otwarcia bramy do kolejki.
Ostatnio zmieniony ndz 22 kwie, 2018 przez DonEsteban96, łącznie zmieniany 9 razy.
Elo
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

DonEsteban96 pisze: Jednak w grze znajdują się dwa przedmioty fabularne, których nie musimy używać i możemy z nimi zakończyć grę:
Dokładnie jest ich trzy.

Dynamite (rozdział 4-2)
Camp Key (pozostawiony przez zabitą Bella Sister) (rozdział 2-3)
Old Key (chatka w lokacji z El Gigante) (rozdział 2-3)

Fajnie, że tak rozkminiłeś RE4 :) Jak się okazuje, te kilkanaście lat po premierze nadal można jeszcze coś nowego tutaj napisać ;)
Awatar użytkownika
mentos
Posty: 293
Rejestracja: sob 21 lut, 2009
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: mentos »

Co do kościółka, to po scenie w której Leon i Ashley wyskakują przez okno, można tam wejść ponownie. Jest dwóch kuszników, za ich zabicie wypada pokaźna suma złota. Tym sposobem można walczyć z zakapturzonymi jeszcze przed wejściem do zamku.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil 4”