[Pomoc] Save'y na wersji PC

Awatar użytkownika
Oscark
Posty: 439
Rejestracja: śr 18 sie, 2010
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Oscark »

Ależ nie ma problemu. Nie moja wina, że ten post jest gdzie jest ;)
Steam: osssqr
Skype: osssqr
Z chęcią zagram we wszystkie tryby RE6.
Szczecin pozdrawia :)
Awatar użytkownika
KotNaKacu
Posty: 37
Rejestracja: pn 10 maja, 2010
Lokalizacja: Białystok

Post autor: KotNaKacu »

Wiem, że nie, choć mimo wszystko to Ty go popełniłeś. Ale teraz sam rozumiesz, że nie jest niczym niezwykłym, że go przeoczyłem.
GFWL: KotNaKacu <- (PC)
skype: karol.kotowicz
Awatar użytkownika
KotNaKacu
Posty: 37
Rejestracja: pn 10 maja, 2010
Lokalizacja: Białystok

Post autor: KotNaKacu »

1. Kopia klucza XLIVE z rejestru. Program sprawdza nasze PCID, więc jest on potrzebny. Po prostu eksportujemy klucz XLIVE, a potem importujemy.
Mógłbyś mi podpowiedzieć jak ten krok wykonać? Używam (na tym) komputerze WinXp, ale nie wiem czy chodzi Ci o skopiowanie klucza z rejestru systemu czy z usługi XLIVE.
3. Potrzebujemy kopię folderu XLIVE z C:/Dokuments&Settings/NAZWA/.....
gdzie NAZWA to twoja nazwa użytkownika, a ..... to dalsza ścieżka - jutro będę przy właściwym PC, to dopiszę, proponuję opcję szukaj .
Nie udało mi się znaleźć katalogu XLIVE w katalogu mojego usera.
Ostatnio zmieniony sob 06 sie, 2011 przez KotNaKacu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Oscark
Posty: 439
Rejestracja: śr 18 sie, 2010
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Oscark »

1. Start>Uruchom i wpisujesz regedit
Po tym jak otworzy Ci się okno edytora rejestru udajesz sie do klucza XLIVE (zaznaczone niebieskim prostokątem gdzie się znajduje; zamiast Classes_Root może się znajdować w Current User/Software/Classes/Software/Microsoft, ale to chyba po prostu odwołanie), następnie Plik>Eksportuj (Czerwony prostokąt), zaznaczasz opcję Wybrana Gałąź.

http://img811.imageshack.us/img811/2223/rejestr.png

3. Pełna ścieżka to:
C:\Users\Oscar\AppData\Local\Microsoft\XLive
Ostatnio zmieniony sob 06 sie, 2011 przez Oscark, łącznie zmieniany 1 raz.
Steam: osssqr
Skype: osssqr
Z chęcią zagram we wszystkie tryby RE6.
Szczecin pozdrawia :)
Awatar użytkownika
KotNaKacu
Posty: 37
Rejestracja: pn 10 maja, 2010
Lokalizacja: Białystok

Post autor: KotNaKacu »

ad1)

Ok wyeksportowałem, a czy jak spróbuję to zaimplementować do rejestru na 2 kompie nie będzie stanowiło problemu, że wpis z Win XP, wędruje do Win7 ? (pytam bo pierwszy raz używam Win7).
3. Pełna ścieżka to:
C:\Users\Oscar\AppData\Local\Microsoft\XLive
Domyślam, się, że "Oscar" to przykład, ale u mnie nie ma katalogu Users od razu na C:
jest w C:\Documents and Settings\ All Users i XXX, ale w żadnym z tych katalogów nie ma nic od XLIVE. Gdzie ten katalog na XP powinien się znajdować?

A może chodzi Ci o :
"C:\Program Files\Microsoft Games for Windows - LIVE\Client" ?

EDIT: Ponadto w tym momencie chodzi o tryb Offline (na laptopie nie mam obecnie netu, bo zabrakło kasy na Router, a ponadto mam problem z zainstalowaniem sterowników WLAN)
Ostatnio zmieniony sob 06 sie, 2011 przez KotNaKacu, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Oscark
Posty: 439
Rejestracja: śr 18 sie, 2010
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Oscark »

1. Nie

2. Oba konta są offline?
Nie wiem czy można przenieść zapis z konta online na offline.


C:\Documents and settings\user\... ->to jest dobra ścieżka, win nie przechowuje tych danych w Program Files
Steam: osssqr
Skype: osssqr
Z chęcią zagram we wszystkie tryby RE6.
Szczecin pozdrawia :)
Awatar użytkownika
KotNaKacu
Posty: 37
Rejestracja: pn 10 maja, 2010
Lokalizacja: Białystok

Post autor: KotNaKacu »

Nie, na PC (dostęp do netu). Konto jest Online. Niestety ze względu, że to sprzęd brata i mam techniczne lagi (nie związane z netem a z wydajnością kompa), cięzko grać.
Temu chcę przenieść save na nowy laptop. Który póki co jest odcięty od netu (jakieś problemy z wi-fi + i tak brak chwilowo routera). Więc póki co brak netu, co najwyżej chwilowe podłączenie w celu aktywacji konta.

Grę mam z CD-Action, ale to mam nadzieję również nie stanowi problemu?

C:\Documents and settings\user\... ->to jest dobra ścieżka, win nie przechowuje tych danych w Program Files
Tutaj nic nie ma, jest tu jedynie katalog CAPCOM z saveami, nic od XLIVE.
Ostatnio zmieniony sob 06 sie, 2011 przez KotNaKacu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Oscark
Posty: 439
Rejestracja: śr 18 sie, 2010
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Oscark »

C:\Documents and settings\user\... -> Chodziło mi o:
C:\Dokuments & Settings\Oscar\AppData\Local\Microsoft\XLive. Powinno być dla konta online, sprawdź dokładnie.

AppData może być jako Dane Aplikacji
Ostatnio zmieniony ndz 07 sie, 2011 przez Oscark, łącznie zmieniany 1 raz.
Steam: osssqr
Skype: osssqr
Z chęcią zagram we wszystkie tryby RE6.
Szczecin pozdrawia :)
Awatar użytkownika
KotNaKacu
Posty: 37
Rejestracja: pn 10 maja, 2010
Lokalizacja: Białystok

Post autor: KotNaKacu »

Właśnie przyszło mi do głowy by szukać w ukrytych katalogach (miałem do tej pory wyłączone ich wyświetlanie), i o dziwo znalazłem katalog "Dane aplikacji".

Choć ciut inaczej niż Ty to podałeś, bo:

C:\Documents and Settings\XXX\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Microsoft\XLive

(polskie odpowiedniki ang katalogów się różnią ofc, ale kolejność też inna. Ale poza tym wsio w poriadkie ;)

Teraz kolejne pytanie, czy da radę zrobić tak, żeby na lapku z podłączonym netem zrobić to konto z sejwami z PC, a potem odłączyć net? (chwiliwo mam po kabli, problemy z Wi-Fi).
GFWL: KotNaKacu <- (PC)
skype: karol.kotowicz
Awatar użytkownika
Oscark
Posty: 439
Rejestracja: śr 18 sie, 2010
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Oscark »

Tak, da się - po pierwszym zalogowaniu możesz luzem odłączyć kabel (a może nawet i wcześniej, nie sprawdzałem offline). Gdy uruchamiasz grę komp bedzie przez chwile się łączył, a potem przejdzie do trybu offline.
Steam: osssqr
Skype: osssqr
Z chęcią zagram we wszystkie tryby RE6.
Szczecin pozdrawia :)
Awatar użytkownika
KotNaKacu
Posty: 37
Rejestracja: pn 10 maja, 2010
Lokalizacja: Białystok

Post autor: KotNaKacu »

Ok no to wsio gotowe :) teraz tylko wykonać wszystko. W razie problemów znów się zgłoszę po pomoc. Jesteś wyjątkowo cierpliwy i pomocny Oscark.

Wszystko zrobione, jest już ok. Ale żeby było śmieszniej, jedyne czego potrzebowałem to plik bin z zapisem gry. Nic więcej (no poza danymi potrzebnymi do zalogowania się na moje konto).
Podpięłem kabel, włączam grę, loguje się na konto, rejestruję klucz gry, XLIVE robi update, wymusza ponowne logowanie + rejestrację gry. Wsio ok, tworzy plik zapisu. Alt+f4 podmieniam na "mój z PC". I gotowe. Trochę prościej niż sądziłem, ale nie ma na co się uskarżać ^^
Ostatnio zmieniony pn 08 sie, 2011 przez KotNaKacu, łącznie zmieniany 1 raz.
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

Mam (głupie) pytanie. Czy da się w ten sposób przenieść save'y z konta offline na online?

Konto online założyłem po tym jak ukończyłem grę na koncie offline, a nie chce mi się drugi raz wałkować piątki. A zakładając, że to możliwe - gra zaliczy jakiekolwiek osiągnięcia <marzy>...?
Awatar użytkownika
Oscark
Posty: 439
Rejestracja: śr 18 sie, 2010
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Oscark »

Niestety nie da się przenieść konta offline na online, da się natomiast grać wszystkie tryby bez przechodzenia gry.

Nie ma głupich pytań, są tylko ciekawi ludzie :).
Steam: osssqr
Skype: osssqr
Z chęcią zagram we wszystkie tryby RE6.
Szczecin pozdrawia :)
Awatar użytkownika
KotNaKacu
Posty: 37
Rejestracja: pn 10 maja, 2010
Lokalizacja: Białystok

Post autor: KotNaKacu »

Deus Ex jakbyś chciał z chęcią pomogę Ci w grze online i jak burza przelecimy i Ci co trzeba wbijemy żeby nie musiało się dłużyć. Kontakt masz jak coś pisz na GG. Teraz gra mi się elegancko w 5kę, a nie tak jak wcześniej na PC w granicach 20-25 FPSów.
A zakładając, że to możliwe - gra zaliczy jakiekolwiek osiągnięcia <marzy>...?
Mi w tym momencie zalicza Achivementsy, mimo że gram offline, nie spodziewałem się tego. Tak więc zakładając (niemożliwe), że byś przeniósł sejwy, to tak, achivementsy byś miał - mógł zdobywać
Ostatnio zmieniony wt 09 sie, 2011 przez KotNaKacu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Oscark
Posty: 439
Rejestracja: śr 18 sie, 2010
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Oscark »

Grając offline na koncie online zalicza, ale konto offline to co innego.

W sumie też chętnie zagram ;)
Steam: osssqr
Skype: osssqr
Z chęcią zagram we wszystkie tryby RE6.
Szczecin pozdrawia :)
Awatar użytkownika
KotNaKacu
Posty: 37
Rejestracja: pn 10 maja, 2010
Lokalizacja: Białystok

Post autor: KotNaKacu »

Oferowałem Deusowi pomoc w kampanii (co by zdobyć trochę kasy i miał dostęp do unlockable content ;) (A ty jak sygnatura wskazuje nie reflektujesz), choć i na Merc w Duo też bym zobaczył jak się gra.

A z Tobą Oscar też z chęcią pogram, dziś właśnie mi support pomógł rozwiązać problem z WiFi więc tylko dokupić Router i mogę zagrać.

Jakby co, TackledRope4 możesz dodać mnie do friends.
PS: Preferujecie granie z jednoczesną rozmową via Skype?
Ostatnio zmieniony wt 09 sie, 2011 przez KotNaKacu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Oscark
Posty: 439
Rejestracja: śr 18 sie, 2010
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Oscark »

Pewnie, mój skype jest podany w sygnaturze, zapraszam :).

Ale uprzedzam: generalnie walka wręcz, rzadko uciekam się do rozstrzeliwania majini.
Steam: osssqr
Skype: osssqr
Z chęcią zagram we wszystkie tryby RE6.
Szczecin pozdrawia :)
Awatar użytkownika
J.Krauser
Posty: 1715
Rejestracja: sob 01 maja, 2010
Lokalizacja: Blackland

Post autor: J.Krauser »

Przed chwilą zwiesił mi się komp podczas gry w RE5, zresetowałem go i po ponownym odpaleniu gry, pokazuje mi że sejw jest popsuty :( Jest jakaś możliwość aby on zaczął działać z powrotem? Tak troche głupio zaczynać grę od początku, kiedy to wszędzie miało się rangi S, wszystkie bronie prawie na maks itd. :(
One man forced to seek REVENGE
Awatar użytkownika
Oscark
Posty: 439
Rejestracja: śr 18 sie, 2010
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Oscark »

Nie ma możliwości naprawy zapisu, jedyne co można zrobić to nieco szybciej niż normalnie odblokować tryb najemnicy - poproś kumpla by zaprosił Cię do gry w najemnikach, po tym powinieneś mieć dostęp do tego trybu.
Steam: osssqr
Skype: osssqr
Z chęcią zagram we wszystkie tryby RE6.
Szczecin pozdrawia :)
Awatar użytkownika
J.Krauser
Posty: 1715
Rejestracja: sob 01 maja, 2010
Lokalizacja: Blackland

Post autor: J.Krauser »

Nie dbam o Merceneries, bardziej żałuje strat w kampanii, ponad 90% ukończonej gry poszło do kosza i teraz musze odzyskiwać to z trainerem. :/ Skopali sprawe z systemem zapisu.. Byle reset kompa i kaput. :/
Oscark pisze:poproś kumpla
Taaaaa...
One man forced to seek REVENGE
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil 5”