[Pomoc] Emulacja

JOhny10
Posty: 1
Rejestracja: ndz 23 sty, 2011
Lokalizacja: wro

Post autor: JOhny10 »

Witam mam mały problem z gra Resident Evil Code Veronica emulowanej na PC.Problem dotyczy pewnego buga występującego w grze a mianowicie podczas gry Chrisem w korytarzu z posągiem lwa z którego należy wyjąć pewien przedmiot niezbędny do ukończenia gry.Poniżej przesyłam link do tematu w którym inny użytkownik również miał ten problem i został on tam rozwiązany za pomaca trainera który dodaje przedmioty w grze.Prosze o pomoc w odnalezieniu tego programu.


http://www.mwrc.pl/forum/viewtopic.php? ... ght=#20161
Ostatnio zmieniony ndz 23 sty, 2011 przez JOhny10, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Seba_Kraków
Posty: 48
Rejestracja: pn 26 lip, 2010
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Seba_Kraków »

Hej wam wszystkim, mam problem. Więc, skończyłem CD 1 i teraz emulator prosi mnie łaskawie o to żebym włożył CD 2 tylko może wie ktoś jak to zrobić ?

Mam emulator nullDC v1.0.0 beta 1.6
Straight Edge Means: I'm Better than You
Kamilos
Posty: 122
Rejestracja: śr 27 cze, 2007
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Kamilos »

na wersji 1.0.3 nie ma tego problemu (i jest nowsza)
Mammałpę
Posty: 1
Rejestracja: wt 15 mar, 2011
Lokalizacja: Z nikąd

Emulatro PCSX2

Post autor: Mammałpę »

Mam prośbę. Czy ktoś może dać link do emulatora PCSX2 tak skonfigurowanego aby działał RE:CV(X).Sprzętu nie pamiętam, ale działają mi wszystkie najnowsze gry na najwyższych wymaganiach. Dziękuję :rad1: :rad10: d :rad6: :rad7:

[ Dodano: 02 Kwi 2011 14:08 ]
Czy ktoś mi odpowie?
Angle4cor
Posty: 22
Rejestracja: pn 11 kwie, 2011
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Angle4cor »

Którą grę opłaca się bardziej emulować - z DC, czy PS2 ?

Mój pc :

Procek Intel Duo 2 x 2,2 GHz
Grafika ATI Mobility Radeon 4570 512 MB VRAM
3 GB RAM

Windows XP x32

Będzie chodzić ?
Degras
Posty: 99
Rejestracja: pn 18 lut, 2008
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Degras »

Link usunięty - zamieszczanie linków do biosu jest niedozwolone.

Tutaj masz PCSX2 z biosem i plugami.
Ostatnio zmieniony pt 22 kwie, 2011 przez Degras, łącznie zmieniany 2 razy.
Angle4cor
Posty: 22
Rejestracja: pn 11 kwie, 2011
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Angle4cor »

Zezwalacie na istnienie tego tematu, jednakże usuwacie linki do emulatorów ? bezsens. Zrozumiałbym, gdyby podany został link do obrazu tejże gry, czy czegoś w ten deseń, jednakże wywalenie emulatora z biosem jest totalnie niezrozumiałe.

Czasami odnoszę wrażenie, że cała ta Wasza krucjata z walką przeciwko piractwu służy jedynie od tego, aby uwalać ludzi i czerpać z tego satysfakcję. Żałosne. Zacznijcie lepiej sami kupować oryginalne gry i zejdźcie z użytkowników - nie wszyscy są piratami!

Salvin: Tak się składa, link kolegi powyżej zawierał nie tylko emulator, ale też właśnie BIOS, a rozpowszechnianie tego drugiego jest nielegalne i dlatego nie wolno publikować ich. Nawet na forach poświęconych głównie samej emulacji nigdzie nie znajdziesz, a przynajmniej nie powinno się podawać linka gdzie możesz pobrać BIOS do emulatora. Poza tym Wesołych Świąt ;) .
Ostatnio zmieniony sob 23 kwie, 2011 przez Angle4cor, łącznie zmieniany 2 razy.
adder
Posty: 86
Rejestracja: pt 18 maja, 2007
Lokalizacja: (...)

Post autor: adder »

Którą grę opłaca się bardziej emulować - z DC, czy PS2 ?
Na PCSX 0.9.8 RE C:V X w wersji PAL chodzi idealnie, nie trzeba nic kombinować ze speedhackami czy gamefixami. To, co jest w ustawieniach domyślnych, wystarcza, żeby gra chodziła na 100% szybkości.

Poza tym wybór jest chyba oczywisty z prostego powodu. Chyba nie potrafisz zgrać gry z płyty GD-ROM do pliku .cdi czy mylę się? A przy grze na PS2 stworzenie pliku .iso czy .bin jest proste.

Tylko trzeba by było podkręcić procesor, bo 2,2GHz to trochę za mało.

A wstawiać nic nie będę, bo projekt ma swoją stronę: http://code.google.com/p/pcsx2/.
Awatar użytkownika
Bzduras
Posty: 1866
Rejestracja: czw 06 mar, 2008
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Bzduras »

adder pisze:Tylko trzeba by było podkręcić procesor, bo 2,2GHz to trochę za mało.
Core2Duo 2,2GHz to mało? Pytanie jak najbardziej na serio - nie bawiłem się w emulację PS2 i nie mam pojęcia, jak przedstawiają się wymagania takowego programiku...
Obrazek
Awatar użytkownika
J.Krauser
Posty: 1715
Rejestracja: sob 01 maja, 2010
Lokalizacja: Blackland

Post autor: J.Krauser »

http://www.emuinfo.pl/forum/index.php?redir=1 Forum poświęcone emulacji. Była tam kiedyś wzmianka o emulacji gier z PS2 i 2GHz to mało (ile bym dał by tyle mieć :pff1: )

PS. Jeśli przekroczyłem regulamin (na forum można znaleźć linki do obrazów płyt), to przepraszam. Podałem linka w celach czysto informacyjnych czyli dla emulacji.

Deus Ex: Spokojnie, idąc tym tropem należałoby zabronić podawania linków typu www.google.pl , toć za pośrednictwem google można znaleźć również dużo nielegalnych rzeczy.
Ostatnio zmieniony ndz 29 maja, 2011 przez J.Krauser, łącznie zmieniany 2 razy.
One man forced to seek REVENGE
Salvin
Posty: 1585
Rejestracja: czw 18 wrz, 2008

Post autor: Salvin »

Bzdursky pisze:Core2Duo 2,2GHz to mało?
Na pewno odpalisz PCSX2, ale trzeba będzie się liczyć ze spadkami FPS w niektórych grach. Zależy też od skonfigurowania emulatora jak i od samej gry. Jedna może chodzić płynniej inna mniej.
Kamilos
Posty: 122
Rejestracja: śr 27 cze, 2007
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Kamilos »

Salvin pisze:Na pewno odpalisz PCSX2, ale trzeba będzie się liczyć ze spadkami FPS w niektórych grach. Zależy też od skonfigurowania emulatora jak i od samej gry. Jedna może chodzić płynniej inna mniej.
W wypadku Code Veronica 2x2.2GHz i 2 GB RAM powinno wystarczyć by osiągnąć stałe 60 FPS w trakcie gry, natomiast gry takie jak chociażby GTA Liberty City Stories 2x3.0GHz jest nawet mało by utrzymać grę na stałym poziomie 60 FPS. Dodam jeszcze że grafika przynajmniej GF 8800 lub odpowiednik Radeona to standard przy emulowaniu PS2.
adder
Posty: 86
Rejestracja: pt 18 maja, 2007
Lokalizacja: (...)

Post autor: adder »

Napisałem się i wylogowało mnie, więc krótko:

Ja bym podkręcił trochę procesor i nie powinno być problemu na PCSX2, zwłaszcza że to XP , a nie Vista żrąca, ile się da. I poza tym reszta jest w porządku, XP i tak nie obsługuje wiele więcej niż 3GB pamięci RAM (tj. każdy system 32-bitowy ma limit do 3328MB), a karta graficzna na pewno wystarczy. Sam mam HD4850 z pamięcią 512MB.
Ostatnio zmieniony pt 03 cze, 2011 przez adder, łącznie zmieniany 1 raz.
Wacek1988
Posty: 53
Rejestracja: ndz 01 sty, 2017
Lokalizacja: Nowa Ruda - Słupiec

Post autor: Wacek1988 »

Ja ,jeśli chodzi o emulacje to mogę wersję NTSC-US lub NTSC-J (japońska)odnośnie wersji z ps2,gdyż one posiadają szybszą i lepszą animację,a nie to co europejski gniot :rad13:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil Code: Veronica (X)”