Kim jest D.I.J?

Awatar użytkownika
Lugiamar
Posty: 103
Rejestracja: śr 12 gru, 2007
Lokalizacja: Z Podziemia ;)

Post autor: Lugiamar »

NEMESIS US pisze:Kiedyś jak grałem Wesker'am to byłem wprost pewny, że kiedy pociągnę za wajchę to otrzymam niezbędnego w walce z Alexią Magnum, a tutaj ukazał mi się ten dokument, naprawdę się zdziwiłem. Przez co później zginąłem, ponieważ jej nożem praktycznie zabić się nie da.
Popatrz na to:
Diadem pisze:Znalazłem jeszcze taki tekst:
"D.I.J.'S Journal in Battle Game:
During the battle game visit the slot machine in the palace every time you go through. The 2nd or 3rd time you open it with the same character you'll find a journal."
To znaczy, że jak będziesz przechodził 3 lub 2 raz Battle Mode tą samą postacią, znajdziesz ten pamiętnik.
Puty pisze:Wniosek - przedmioty w maszynie losującej generowane są losowo - .
Jeśli to prawda co napisał Diadem, to się mylisz. :smiech6:
,,Na jawie świat jest dla wszystkich jeden i ten sam ale we śnie każdy ucieka do własnego świata." - Heraklit z Efezu
Awatar użytkownika
xBlazex
Posty: 120
Rejestracja: śr 10 gru, 2008
Lokalizacja: Sztum

Post autor: xBlazex »

Czytając ten temat zdziwiłem się o co chodzi z tą białą myszka.ale w internecie znalazłem takie coś- myszki
Pietra$
Posty: 29
Rejestracja: śr 20 sie, 2008
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Pietra$ »

Ja znalazłem ten pamiętnik grając Krzyśkiem co do losowego wybierania -zgadza sie raz grając Claire znalazłem granaty B.O.W
Awatar użytkownika
Paul
Posty: 330
Rejestracja: ndz 22 sie, 2010
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Paul »

Postać D.I.J. zawsze mnie intrygowała, ale to nie może być człowiek - przecież człowiek zostałby zauważony przez nas, w dodatku jak wślizgnąłby się do łodzi Weskera? To musi być myszka, ew. jakiś zbieg z Rockford, który umie zamieniać się w mysz...

P.S.

Podstawienie zamiast magnuma tego pamiętnika, jest wysoce irytujące, gdy gramy Weskerem... Szkoda, że twórcy nie powiedzieli w tym pamiętniku, w jaki sposób pokonać Alexię nożem xD
http://pawlotheatrum.bloog.pl/ Mój bloog, na razie eksperymentalny, ale zawsze xD
adder
Posty: 86
Rejestracja: pt 18 maja, 2007
Lokalizacja: (...)

Post autor: adder »

Przecież 1. formę Alexii można załatwić nożem. Wystarczy uważać na ściany ognia i nie ciąć za późno, padnie po 8-9 cięciach. Większość trzyma magnum, jak już się do niego dorwie, właśnie na tę okazję i w porządku - upada po ~5 strzałach. Ale dopiero biegając z nożem po holu, zauważyłem, że jak Nosferatu wypuszcza niebieski trujący gaz, tak Alexia z kolei, jak nie ma dojścia przez ścianę, pluję czymś zielonym - zawsze to jakiś element wspólny.

Recoil: Ale to już zupełnie inna historia...
Ostatnio zmieniony pt 08 paź, 2010 przez adder, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
squallaz_PL
Posty: 31
Rejestracja: ndz 01 lut, 2015
Lokalizacja: Planet Earth

Post autor: squallaz_PL »

Małą mysz można przez chwilę zobaczyć podczas sceny, w której Wesker klepie Claire. Mysz obserwuje to z za doniczki. Zobaczyłem coś złotego podczas scenki i potem przyjrzałem się.
Spoiler!
A tutaj podczas scenki z zamykającą się kurtyną:

Spoiler!
The only thing that can defeat power is more power. That is the one constant in this universe.
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

DIJ można zobaczyć w grze kilkukrotnie, m.in. jeszcze podczas walki z tyrantem na pokładzie samolotu oraz w jednej z końcowych scen z Weskerem przy łodzi podwodnej.
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Post autor: PSKING »

:szok8: Co ja czytam!?
Nigdy o czymś takim nie słyszałem, a Veronice przeszedłem raz, tak sobie.

Ale cóż...
Przeczytałem cały temat, i z tego co widzę to ta notatka nie jest w kampanii. Innymi słowy napisała to mysza, a całość jest easter eggiem.
Należy to traktować równie poważnie jak Tofu.
A jeśli ktoś powie że ta mysz jest w kampanii, to co z tego? Mysz to mysz, może sobie być.
Awatar użytkownika
Mr_Zombie
Posty: 846
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Mr_Zombie »

Całość jest easter egg'iem, ale służy też temu, by uzupełnić co nieco informacji o fabule. Głównie te dwa fragmenty są istotne:

Skąd się wzieły zombiaki na Antarktydzie (w samym scenariuszu nigdzie nie powiedziane wprost):
I can’t believe it! Our transportation plane landed at an Antarctic transportation base. Worse yet, the crews who took off with another transportation plane before us, have scattered the T-Virus here.
W jaki sposób Wesker zwiał z Antarktydy (w oryginalnej wersji CV Weskera widzimy po raz ostatni, jak dostaje plaskacza od Alexii):
Finally, I found a blond haired man in sun glasses. It seemed he was going to escape in a submarine. I felt that it was my last chance to escape from this crazy place of white terror. So just before the submarine hatch closed, I successfully sneaked into the submarine.
Ostatnio zmieniony wt 07 mar, 2017 przez Mr_Zombie, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil Code: Veronica (X)”