MWRC: RE HQ
Forum serwisu Muzeum w Raccoon City: Resident Evil HQ

Resident Evil 4 - Jak pokonać El Gigante?

Joe - Pią 28 Wrz, 2007
Temat postu: Jak pokonać El Gigante?
Na początku gry jak zamykają mnie i jego w takiej jakby klatce, rozwalam go i w pewnym momencie wychodzi mu coś z pleców a potem wskakuje ten wilk. Od tej pory unikam jego ciosów strzelam, go non stop centralnie pod nim w łeb i to co mu wystaje z pleców i nie mogę go rozwalić, kończy mi sie ta lepsza amo i mam tylko pistolet na koniec ale potem zawsze juz mnie rozwala. Jak to przejść??

Głos z tostera: taki temat juz istnieje

Recoil - Pią 28 Wrz, 2007

Jak to coś (plagas) wyjdzie mu z pleców, to ten wielki typ (El Gigante) przyklęka. Podchodzisz wtedy do niego, wskakujesz na plecy i siekasz to coś (plagasa) nożem. I tak do skutku. Jest jeszcze jeden sposób - Rocket Launcher.
Veronica - Pią 28 Wrz, 2007

Podpowiem jeszcze jedną ważną rzecz. Otóż El Gigante klęka trzy razy, trzymając się tymi wielkimi łapami swojej głowy, i dalej już wiesz, co robic.

Radzę używac oślepiających granatów, strzelby i snajperki ręcznej. Mi to zawsze pomaga.

Joe - Sob 29 Wrz, 2007

El Giganto juz pokonany, teraz jak mozecie powiedzcie mi co robic w kosciele jak te kraty otworzyc:/
Recoil - Sob 29 Wrz, 2007

Podejdź do panelu sterowania na balkonie i ułóż odpowiednia sekwencję kolorów (wg. pokazanego wzoru), obracając poszczególne kolory.
Tyrantx - Sob 29 Wrz, 2007

Joe napisał/a:
Na początku gry jak zamykają mnie i jego w takiej jakby klatce, rozwalam go i w pewnym momencie wychodzi mu coś z pleców a potem wskakuje ten wilk. Od tej pory unikam jego ciosów strzelam, go non stop centralnie pod nim w łeb i to co mu wystaje z pleców i nie mogę go rozwalić, kończy mi sie ta lepsza amo i mam tylko pistolet na koniec ale potem zawsze juz mnie rozwala. Jak to przejść??

El Gigante jest czuły na granaty oraz karabin....,mógł byś się postarać o bardziej stylistyczne zdania,bez urazy ale piszesz jak byś był po 3/4 wódy.....

Joe - Sob 29 Wrz, 2007

Recoil napisał/a:
Podejdź do panelu sterowania na balkonie i ułóż odpowiednia sekwencję kolorów (wg. pokazanego wzoru), obracając poszczególne kolory.

mogę wejść na balkon tylko z lewej strony tego kościoła a na druga stronę jakoś sie przedostać nie mogę, z tej strony co mogę wejść nie ma zadnego panelu :/

Nemesis - Sob 29 Wrz, 2007

Wskocz na żyrandol

Nemesis napisał/a:
Wskocz na żyrandol

To nie żart ;)

Joe - Sob 29 Wrz, 2007

teraz jestem w zamku w tym miejscu gdzie jest jakas jadalnia. Nie moge otworzyc tych drzwi co sa za kratami. jest tam taki mały dzwoneczek i jak go naciśnie to zmienia sie obraz . Nie wiem co dalej :(

... Ale chcesz, żeby Ci tu wywalić cały opis przejścia gry? Pogłówkuj trochę sam...
Barry - Sob 29 Wrz, 2007

Użyj mózgu a potem snajperki :rad11:
Nemesis - Sob 29 Wrz, 2007

http://gry.wp.pl/core.htm...3,1131,1#igbody

Tam masz całą solucje re 4, kurde jak rebusy z tej czesci Ci sprawiają kłopoty to boje sie myśleć jak byś zagrał w inne resy :/

Joe - Sob 29 Wrz, 2007

Nemesis napisał/a:
http://gry.wp.pl/core.html?filtr=3,0&x=gra,27,9893,1131,1#igbody

Tam masz całą solucje re 4, kurde jak rebusy z tej czesci Ci sprawiają kłopoty to boje sie myśleć jak byś zagrał w inne resy :/

to tam jakies rebusy sa? hehe ciekawe :)

WESKER-DL - Nie 30 Wrz, 2007

Ano są ale lipne i łatwe ;) wracając do Giganta klęka tyle razy jaką używamy broń, może klęknąć nawet kilkanaście a może raz
Apollyon - Wto 09 Paź, 2007

rebusy a to dobre :)

...mam nadzieje ze w RE5 troche ich bedzie bo w czwurce troche mi ich brakowało tylko nie mam na mysli akcji "znajdz dziwny medalion i włóż go w posążek"

...wiem ze moze sie czepiam ale przechodzenie gry z opisem troche mija sie z celem a szczegolnie w RE4 gdzie naprawde idzie sie jak po sznurku a ewentualne "zagadki" to czysta formalnosc.

Nemesis - Wto 09 Paź, 2007

Zagadki i rebusy przedłużają czasami dośc dużo ''przyjemnosc'' grania, tylko grająć poraz n ...a co ja wam bede pisac, wiecie o co mi chodzi :)
David77 - Czw 29 Maj, 2008

A jak mamy dwóch El Gigante w kopalni to da się obydwóch wrzucić do lawy :zmiesz8: Bo nigdy mi się to nie udało. :smiech7: :rad12:
Deus Ex - Czw 29 Maj, 2008

David77 napisał/a:
A jak mamy dwóch El Gigante w kopalni to da się obydwóch wrzucić do lawy :zmiesz8: Bo nigdy mi się to nie udało. :smiech7: :rad12:

Nie da się :rad11: .

Recoil - Czw 29 Maj, 2008

Da się, jeśli oboje stoją za pierwszym razem na klapie.
Saladyn - Czw 29 Maj, 2008

Udało ci się ich zagonić czy słyszałeś o tym?

Niby fajnie, ale trochę szkoda tej kasy za nich :/

Recoil napisał/a:
Da się, jeśli oboje stoją za pierwszym razem na klapie.

Mi się wydaje, że nie ma możliwości, by obydwaj wpadli :/ . Zawsze nawet jak wydawało mi się, że obaj stoją na klapie, to i tak wpadał tylko jeden. Ale może się mylę, choć wielokrotnie przechodziłem ten moment to nigdy mi się to nie udało...

Recoil - Czw 29 Maj, 2008

O ile pamiętam zdarzyło mi się coś takiego, ale teraz muszę przyznać, że zwątpiłem... Ale wiem, że można otworzyć klapę więcej niż raz. Nie wiem od czego to zależy, ale jak grałem pierwsze kilka razy to otwierałem klapę dowolnie, aż któregoś razu klapa otworzyła mi się tylko raz, a potem już nie chciała... :/ Później też wyczytałem na forum (RCS), że niemożliwe jest, by klapa otwierała się dwa razy...

Klapę można otwierać dowolną ilość razy dopóki któryś z gigantów nie wpadnie do lawy. Jeśli na polu bitwy zostanie już tylko jeden klapa się nie otworzy.
Informacja z RCS jest nieścisła.

Ale dalej mnie zastanawia możliwość otwarcia klapy pod dwoma gigantami :/ .

Saladyn - Czw 29 Maj, 2008

Jeżeli ta informacja się sprawdzi będę zbierał szczękę z podłogi. Wydaje mi się, że gra na to nie pozwoli - to duże istoty są.
FurryPiter - Pią 30 Maj, 2008

Nie załamujcie mnie, to ja myślałem (grając 1szy raz) że jest możliwe zabicie ich obydwu poprzez wrzucenie do lawy. Biegałem jak głupi z 10min z tym 2gim "Wielkim typem" licząc na to że będę mógł ponownie otworzyć klapę. Tak czy siak w końcu się "poddałem" i ruszyłem do walki, 0 roślinek, żadnego spraya i końcówka życia była tego wynikiem. Trochę nerwów było, ale jak widzę nie były one potrzebne... ^^"
Varrok - Pią 30 Maj, 2008

:)
Przecież to zależy od stopnia trudności... na easy da się otworzyć klapę 2 razy (Nie próbowałem - nie grałem na easy...)

David77 - Pią 30 Maj, 2008

Na łatwym się nie da dwa razy otworzyć klapy. Sprawdzałem. :smiech6: Da się otwierać wiele razy ale jak wpadnie jeden olbrzym to drugi ras się już nie otworzy. A czy oby dwa na raz to jeszcze nie jestem pewien. :rad12:
Varrok - Pią 30 Maj, 2008

Dwóch na raz próbowałem - u mnie się nie dało... stali w jednym miejscu ale wpadł tylko jeden... :pff2:
Barry - Pią 30 Maj, 2008

Tylko jeden El Gigante może wpaść do lawy, drugiego trzeba zabić za pomocą ołowiu. Koniec tego wątku. :rad11:
Misiuk - Nie 01 Cze, 2008

Barry napisał/a:
Tylko jeden El Gigante może wpaść do lawy, drugiego trzeba zabić za pomocą ołowiu. Koniec tego wątku. :rad11:

Jeśli się kupi bazuke, to drugiego można zabić za jego pomocą :]