RE Series

 

Other Stuff

 

MWRC

Buttony

  • Muzeum w Raccoon City: Resident Evil HQ
  • PSEmu.pl - PlayStation Emulation
  • Wszystko o emulacji i nie tylko!
  • retroage.net - Informacje i zdjęcia gier, konsol i akcesoriów.
  • Zelda Central
  • squarezone.pl - zagłąb się w świat gier Square
  • Inner World - Polski Portal jRPG
  • CastleKeeper's Chronicles - The World of Castlevania
  • SurvivalHorror.pl
  • RPG Maker - Zasoby, Gry, Porady i Skrypty - Tsukuru Archive
  • Wszystko o serii Dead Space
  • Portal Uncharted 3
  • Bijatyki to nasza pasja

Special

  • Hosting by Inten.pl
  • MiGoo.pl
  • Design & Engine by Fabrykawww.com
 

Resident Evil 4 Ultimate HD Edition na PC
Wtorek, 21 stycznia 2014, 23:10, by MiGoo


Capcom zapowiedział na 28 lutego bieżącego roku wydanie kolejnej edycji swojego wielkiego hitu sprzed lat, czyli Resident Evil 4. Gra dostępna za 19.99 euro dostępna będzie poprzez platformę Steam lub w wersji pudełkowej i zawierać będzie wszystkie dodatki jakie ukazały się do gry, nie wspominając o całkowicie odświeżonej szacie graficznej w rozdzielczości HD i 60 klatkach na sekundę, natomiast fanów grania na blaszakach ucieszy również fakt, iż gra będzie wspierać sterowanie za pomocą myszy i klawiatury.



Jeśli cena wydaje się zbyt wysoka jak na odświeżoną produkcję sprzed lat, to na zachętę w przedsprzedaży można uzyskać cyfrowy album z muzyką i 80-stronicowe cyfrowy artbook pokazujący proces pracy nad grą. Ktoś jest chętny?


Link: Steam - RE4 UHD

21.01.2014 23:33 liqu!d

Przedtem obejrzalem trailer, aż sobie odpaliłem RE4 na ps2, i pomimo że 40calowy full hd wyświetla tą grę w tragicznej rozdziałce, to i tak mnie to nie zraża, ukończyłem dwa rozdziały które nie sprawiły większych trudności, bo zachowane miałem savy z odblokowanym tommy gunem :D

22.01.2014 05:46 Dreddedenoth

Najfajniej jest odpalić z extrasów zbroje dla Ashley, wrogowie nie dadzą rady nam jej wynieść :D A tommmy gun jest wyborny

25.01.2014 18:32 RiDeR882

Super wiadomość!! Nie dość że będzie możliwość grania w najlepszą część Residenta w 1080p to jeszcze celowanie i strzelanie będzie w końcu za pomocą myszki :D

26.01.2014 20:04 Stary Fan

Najlepszą część. Haha... ty tak na poważnie?
Ta część zepsuła wszytko na co zapracowały wszystkie poprzednie części. A więc brak tu jest po pierwsze: klimatu, muzyki (która wprowadzała by odpowiedni stan niepokoju), brak strachu, wyjątkowo bzdurna fabuła. Ta gra to istny pseudo survival horror. Gdyby tylko zamienić model postaci Leona na Rambo to by była najlepsza gra akcji z jego udziałem. Mogliby wydać odświeżone wersje RE 1-3. Bo zrobiły się ostatnio dosyć kapryśne na nowych sprzętach. Łatwiej jest teraz uruchomić je na emulatorze PSX niż tradycyjną wersje PC. Ale mimo to fajnie że wrzucają 4 na Steama. Bo fajnie się grało (jako grę akcji).

26.01.2014 20:11 Stary Fan

A tak z innej beczki to patrząc na te porównania HD i SD. To nie widzę tu żadnej różnicy między tym co zrobili sami moderzy już kilka lat temu czyli wrzucili tekstury z GC do wersji z PC itp. Ciekawe czy poprawili brak nocy w wersji PC, która była widoczna w wersji np. na GC.

29.01.2014 00:00 liqu!d

RE4 to przednia gra, ostatnia jaką robił Mikami, posiada świetny klimat, dobrą oprawę AV i przede wszystkim jest prekursorem celowania "zza ramienia". Pisanie, że ta gra zepsuła wszystko jest conajmniej nie na miejscu. Ta gra wprowadziła pewnego rodzaju rewolucję, po prostu następcy z Junem Takeguchim na czele, zwolnienie Mikamiego przez Capcom doprowadziły serię do tego bagna w którym właśnie się znajduje. Podsumowując, ostatni Wielki RE skończył się na czwórce i wprowadził sposób prowadzenia walki w wielu współczesnych grach

29.01.2014 10:19 Argorn

RE4 to pierwsza z części, która pociągnęła serię na dno. Zwykła strzelanka z elementami RPG, bez klimatu, bez dobrej muzyki i fabuły.

To, że wprowadzono tu asymetryczny widok TPP i jest wykorzystywany w nowych grach nie oznacza, że jest on dobry.
Dobrze zaimplementowany to on jest np. w Batmanie. Spacer w asymetrii, żeby nie zasłaniał widoku podczas eksploracji. Natomiast sprint oraz lot wykonany już w tradycyjny sposób.

29.01.2014 10:53 Stary Fan

Panie MiGoo, może mały news o projekcie remake-u drugiej część RE?
http://www.youtube.com/watch?v=Mu10eQhNJNo
http://www.youtube.com/watch?v=SS3f4j44wAI

29.01.2014 12:37 liqu!d

Aragorn, to że gra ci się nie podoba to rozumiem, każdy ma prawo do własnego zdania ale... Jakie elementy rpg?!?!? Ukończyłem czwórkę kilka razy i oświeć mnie. Widok zza ramienia w Batmanie (jeśli mówimy tutaj o serii Arkham A/C/O) jest akurat zastosowany w minimalnej formie, dobrym przykładem może być seria GTA, Max Payne 3 czy Dead Space który jest pełnoprawnym horrorem wykorzystującym tę kamerę. No i w dalszym ciągu będę obstawał przy swoim a mianowicie, że to piątka pociągnęła serię na dno.

29.01.2014 14:29 liqu!d

P.S Stary Fan, pierwszy raz widzę, że taki projekt istnieje, przyznam, że bardzo mnie to zaciekawiło, bo prezentuje się nad wyraz dobrze, mam nadzieję, że InvaderGames wydadzą jakieś grywalne demo

29.01.2014 16:56 L337 G4mer.

Pójdę za ciosem i dodam coś od siebie.
Resident Evil Distant Memories:

http://www.youtube.com/watch?v=r0mMIWljIOs

Stary Fan powinien być zadowolony =]

04.03.2014 20:15 Suchy

Widzę że ktoś link do distant memories dodał, a już miałem ochotę sam to wrzucić :P

02.05.2014 20:47 headead

dziś widziałem w biedronce za 39.99

09.06.2014 16:48 Marduk

Pierwszy screen z Residen Evil 7: http://oi57.tinypic.com/2h7pjcw.jpg

02.09.2014 10:28 liqu!d

Strona zdechła śmiercią naturalną, od kilku miesięcy zero newsów, a tu revelations 2 zapowiedziane, a to remake jedynki na pc i 7 generację konsol :)

06.09.2014 22:03 Adam

Strona zdechła bo tak naprawdę zdechła już seria Resident Evil. Prawdziwi fani wychowali się na RE 0,1,2,3, Remake, Code Veronica. I od tamtej pory nic godnego uwagi nie wyszło. Od 4 zaczęło wszytko się psuć. Gra straciła fabułę, klimat, muzykę. A myślę, że to właśnie te elementy budziły w ludziach ponad czasową sympatię/uczucie do tej serii. To jednoczyło ludzi i pozwalało żyć takim stronom jak ta. Tworzyć różne projekty itp. Teraz w tej serii nie ma już nic ciekawego. Ani fabuły, muzyki, klimatu, strachu, nic. Zostały już tylko dzieci, którzy piszą po różnych stronach, że są fanami nowych części serii (w stare nigdy nie grali), że to super gry, że nie mogą znieść krytyki na temat nowych części. A prawda jest taka, że oni po roku od premiery zapominają o tych grach. Te gry nie pobudzają wyobraźni, nie skłaniają tak naprawdę do niczego. Są puste. Nie chcę się do nich wracać. Zwykłe klikanie na klawiaturze w celu zabijania przeciwników i kupowania ulepszeń do broni.
Podobny los spotkała serię Silent Hill. Po rozpadzie Team Silent praktycznie cała scena umarła. Co prawda wyszło jeszcze całkiem dobre SH:SM ale jako całość wszytko uleciało.
A ten Remake Residenta na PC to tak naprawdę znowu to samo. Każdy fan już grał w tę część co najmniej kilka razy. To zwykły port gry po około 12 latach opóźnienia. Nawet nie poprawili rozdzielczość tła. Tylko dodali tekstury HD na obiekty 3D oraz 16:9 w postaci kreatywnego kadrowania ucinając jednocześnie scenerie w pionie. Żałosne.

15.09.2014 14:42 Leon. KennedY

Dobrze wiedzieć kolego kto jest prawdziwym fanem RE... Każdy kto zaczynał od 4 przecież nim nie może być, głupota. Mówisz również, że seria straciła na klimacie, fabule...Nie sposób się z tym zgodzić, klimat w takiej 5 czy Revelations był bardzo dobry, fabuła również na przyzwoitym poziomie, tylko muza gdzieś zanikła. A tego Remake nikt ci nie każe kupować i w Revelations 2 również. Skoro seria się dla ciebie prawdziwego fana zakończyła, to zostaw ją innym, również prawdziwym fanom. Pozdrawiam.

15.09.2014 21:06 fan_RE

Seria RE skończyła się wraz ze śmiercią Weskera.

16.09.2014 15:14 liqu!d

RE4 generalnie był (jest) świetna grą, którą nawiasem mówiąc robił jeszcze Mikami i wracam do niej wielokrotnie. Później co prawda nie było już tak dobrze i faktycznie poziom leciał na łeb na szyję, jednak seria Revelations pokazuje, że wszystko może się jeszcze zmienić. No nie oszukujmy się, piątka była totalną pomyłką a w szóstce chcieli za wiele dodać na raz, a jak wiadomo, jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego, ale przynajmniej było lepiej niż w piątce. Co do serii SH Adamie, to prawda, podupadła bardzo, ale znów jest światełko nadziei w postaci SILENT HILLS w wykonaniu Del Toro i Hideo Kojimy, Normanem Reedusem w roli głównej. Wg mnie jest na co czekać, szczególnie, to ukończeniu P.T. przy którym faktycznie obawiałem się obrócić przez ramię :)

18.09.2014 14:27 Leon. KennedY

RE5 samo w sobie było świetną grą. Z fabuła lepszą niż RE4. Co do wszystkiego w 6, to zgadzam się w pełni.

Jeśli mowa o serii Silent Hill, to tak naprawdę każdą część mogę z czystym sumieniem polecić.

12.11.2014 08:13 Przedsiębiorczość

Grałem i mogę powiedzieć, że normalnie BOMBA :D

http://http://dlabiznesmena.pl/przedsiebiorczosc-rodziny-na-rynku/






Nick: (*)  

Adres E-mail:  

Strona WWW: