RE Series

 

Other Stuff

 

MWRC

Buttony

  • Muzeum w Raccoon City: Resident Evil HQ
  • PSEmu.pl - PlayStation Emulation
  • Wszystko o emulacji i nie tylko!
  • retroage.net - Informacje i zdjęcia gier, konsol i akcesoriów.
  • Zelda Central
  • squarezone.pl - zagłąb się w świat gier Square
  • Inner World - Polski Portal jRPG
  • CastleKeeper's Chronicles - The World of Castlevania
  • SurvivalHorror.pl
  • RPG Maker - Zasoby, Gry, Porady i Skrypty - Tsukuru Archive
  • Wszystko o serii Dead Space
  • Portal Uncharted 3
  • Bijatyki to nasza pasja

Special

  • Hosting by Inten.pl
  • MiGoo.pl
  • Design & Engine by Fabrykawww.com
 

Dziś premiera Resident Evil: Revelations!
Piątek, 24 maja 2013, 12:22, by MiGoo


Tak jest, już od dziś wszyscy posiadacze PlayStation 3, Xboxa 360, Nintendo Wii U oraz PC mogą się zagrywać w Resident Evil: Revelations, świetnie ocenianą konwersję z Nintendo 3DS! Jak wieść gminna głosi, gra powala klimatem, gameplayem i podejściem do sprawy wydany niedawno Resident Evil 6, nie wspominając już o tym, że świetnie łączy rozwiązania ze starszych części Resident Evil z tymi nowszymi... Na dowód przedstawiam masę ocen z różnych portali i czasopism, natomiast w linkach na dole newsa znajdziecie odnośnik do recenzji gry spłodzonej na łamach strony Rely on Horror (tutaj wystawiono ocenę 10/10!):

Game Informer - 8.8
Destructoid - 7.0
EGM - 8.5
CVG - 8.0
Official Xbox Magazine - 9.0
Playstation Official Magazine - 7.0
Eurogamer - 7.0
Hardcore Gamer Magazine - 8.0
Metro GameCentral - 8.0
VideoGamer - 7.0
Godisageek - 8.0
GamesRadar - 7.0
Gaming Age - 8.3
NowGamer - 7.5
Vandal Online - 8.5
Gaming Nexus - 8.5.


Zapraszam również do obejrzenia Launch Trailera, a także pozostałych filmów przygotowywanych przez Capcom w ramach promocji gry:

1. Launch Trailer


2. Developer Diary #4: Mystery


3. Case File #5: Panic


4. Case File #6: Attack


5. Case File #7: Mystery


6. Case File #8: Shock




Ponadto Capcom zapowiedział już DLC, jakie zostaną wydane do gry w niedalekiej przyszłości: 11 czerwca dostaniemy dodatkowe postaci: Lady Hunk oraz Ooze Rachel (w cenie 3$ / 3 euro / 240 MP za postać) oraz ulepszone bronie dla Jill Valentine, Parkera Luciani i Jessiki Sherawat od 18 czerwca za dolara / euro / 80 MP.


Link: Rely on Horror - Recenzja Resident Evil: Revelations

24.05.2013 12:37 liqu!d

ja już gram, jest klimat i magia klasycznych tytułów :)

25.05.2013 01:00 azzma

tez gram i jak narazie szalu nie ma ;/

26.05.2013 10:28 L337 G4mer.

Zanim dostaję swoją kopie. Powiedzcie, jak wypada ścieżka dźwiękowa?

26.05.2013 10:53 Kuba

Ścieżka muzyczna wypada rewelacyjne. Pomimo że grę mam już od środy (Ultima.pl) to czasu nie było za wiele na granie ale z tego co słyszałem do tej pory (jestem w 3 rozdziale), to mogę powiedzieć że jest bardzo klimatyczna. Wspaniały jest motyw muzyczny w menu. Wszystkie inne dźwięki też w moim odczuciu wypadają bardzo dobrze.

26.05.2013 20:06 liqu!d

Muzyka fajna, buduje klimat, szczególnie chór podczas jednej akcji z nurkowaniem ale nie będę wiecej mówił o co chodzi

27.05.2013 14:01 gon

i szału nie będzie;) do azzma

29.05.2013 07:50 Przem723

Kupiłem grę w premierę za 99 zł i Nie żałuję wogóle. Kasa poszła na prawdziwy survival horror z dobrą złożoną fabułę i mrożącymi krew w żyłach przeciwników! Jak dla mnie to ta gra przebija RE4 , RE5 , REORC i nawet RE6. Resident Evil Revelations TO jest survival horror = to jest Resident Evil

29.05.2013 19:03 Stary fan

Przem723, skoro uważasz, że RE:R to "prawdziwy survival horror ze złożoną fabułą i mrożącymi krew w żyłach przeciwnikami" to znaczy, że w żadnego 'survival-a' jeszcze nie grałeś. Polecam spróbować RE:R, RE:0 lub któryś z Silent Hill-ów od 1 do 4 oraz oczywiście coś z cyklu Fatal Frame. Właśnie jestem gdzieś w połowie gry w RE:R i do tej pory mogę powiedzieć, że klimatem jest gdzieś pomiędzy starymi, a nowymi RE(etapy na statku nawiązują wystrojem do klasycznych RE, reszta lokacji do tych nowszych części licząc od 4). Klimat czuć jedynie na etapach ze statkiem(wystrój to w końcu dzieło Trevora zanim zaginął ;) )w innych lokacjach żadnego klimatu nie czułem. Szkoda, że wnętrza statku są tak ubogie w detale i strasznie powtarzalne, kiedyś to właśnie te małe szczegóły nadawały klimat każdemu pomieszczeniu(tykający zegar, kominki czy huśtające się żyrandole rzucające naprawdę długie, przerażające cienie). Muzyka niestety też już nie jest tak klimatyczna jak kiedyś, gdzie każdy utwór był dosłownie 'przypisany' do konkretnego pomieszczenia i zapadał w pamięć.
Grafika gdzieś pomiędzy RE4 i 5. I wiele tekstur wziętych żywcem z czwórki na przykład amunicja. Mam nadzieję, że w końcu zrezygnują z kamery 'znad ramienia' (gdzie 1/3 ekranu zasłaniają plecy bohatera) i powrócą jeśli nie do tych statycznych ujęć to przynajmniej do takich jak w Code Veronica. Podsumowując dałbym RE:R 2 oceny: 7/10 za etapy na statku i 5/10 za resztę.

30.05.2013 11:49 Przem723

Kolego przeszedłem RE0 , RER , SH 1 i 2 itd. więc nie pouczaj mnie czym jest survival horror. Chodzi mi przede wszystkim o ten klimat klaustrofobicznych pomieszczeń wiedząc , że w głębi statku jest pełno tych obrzydliwych ooze'ów , a nasz zapas amunicji i arsenałnie nie są za wielkie. I tu mam przykład - Walka ze Scagdeadem pod koniec 3. rozdziału bez uprzedniego zdobycia snajperki (co może się zdażyć większości tym , którzy przechodzą grę po raz pierwszy) i to jeszcze na poziomie HARD - TO JEST PRZYKŁAD PRAWDZIWEGO Survivala. Survival to przecież walka o życie (Hello?) A pomimo że bardzo lubię inne Residenty i serie Silent Hill to te potwory w tamtych grach są na poziomie ... godzilli , albo King-Konga ... są poprostu takie oczywiste , a w RE Revelations jest wkońcu jakaś odmiana. Co do grafiki to nie ma tu mowy o jakimś sknoconym pod tym względem RE4, które "na odpiepsz się" przenieśli na port PC. Grafika jest co najmniej na poziomie RE5.

30.05.2013 12:31 Marvel

Nie grafika nie jest co najmiej na poziomie RE5 tak jak kolega powiedzial wczesniej otoczenie gry graficznie zblizone do RE4 a modele postaci podrasowane na wzor RE 5.
Odnosnie fabuly to jest faktycznie banalna i w zasadzie tylko misje na statku odzwierciedlaja lekko klimat starego RE. zabraklo maszyn do zapisywania stanu gry i skrzynek do przechowywania itemow. Tutaj wogule nie ma prawie itemow czerwonych i niebieskich ziolek :( szkoda ze zabieraja z tej gry to co bylo najlepsze. I tak prawdziwy Resident to czesc 0,1,2,3,Code Veronica. Produceci moga najstrowac przerabiac eksperymentowac i tak to im ni nie da. Poniewaz jesli nie wroca do starego stylu gry to tej gry pozostanie tylko nazwa orginalu. Ja bym sie skusil na remake 3ch pierwszyxh czesci z nowym silnikiem graficznym. Widok z za plecow bohatera moze byc ale pozostancie przy horrorze i zagadkach zbieraniu i kompletowaniu przedmiotow i ich laczeniu.

PS : Teraz rzekomo sa plotki ze w czerwco zostanie zapowiedziany RE 7 po necie lata plakat promujacy pytanie tylko czy to nie fake.

30.05.2013 13:09 Ayon

Może nie jest to "stary Resident", ale swoje dobre momenty ma.
Może fabuła jest banalna, ale w którym Residencie fabuła nie była banalna?
Dla mnie gra jest w porządku. Grafika wcale nie jest najważniejsza. Cieszę się z powrotu starych postaci, rozwijania ich historii i kolejnych potyczek z wirusem. Cieszę się, że coś się w światku Residenta dzieje, a nie musimy w kółko rozmawiać o pierwszych trzech częściach.
Czy się to ludziom podoba, czy nie... Większość obecnych graczy woli typowe strzelanki, gry z dużą ilością akcji - wszystko zmierza w tym kierunku. Nawet RPGi już wyglądają w ten sposób i nie ma niczego co by przypominało "stare dobre RPG". Do tego niestety trzeba przywyknąć, bo to że większość graczy ma teraz zapotrzebowanie na to... cóż, fani "starego Residenta" niestety mogą tylko żałować, że wszystko poszło w tą stronę.

30.05.2013 13:37 azzma

nie kluccie sie dziewczyny. re:r jest dobry. moze kiedys wyjdzie cos co bedzie tak dobre jak stare residenty

01.06.2013 18:09 liqu!d

może to nastąpić szybciej niż się spodziewamy, prosze bardzo: http://www.ppe.pl/upload/news/92/68/93/small_926893432.jpg

02.06.2013 17:31 JOHNY

"w którym Residencie fabuła nie była banalna?"

czy tasz pojecie co ty piszesz?
w ktorym rezydencie fabula byla banalna? Fabula w pierwszych 3 residentach byla wrecz swietna i nie sadze, zeby byla jakos specjalnie wzorowana na innych tytulach. W CV zaczynaja juz troche przeginac, a w RE 4 to faktycznie juz fabula na najnizszym poziomie. Ale mowic, ze RE 1-3 ma banalan fabule to jest to wrecz herezja.

19.06.2013 16:53 Tem zły

Tem zły powrócił!
Buhahaa.
Dawno mnie tu nie było ale widzę, że strona wciąż przoduje w dziedzinie produkcji słuchawek. Tak trzymać.

06.07.2013 11:49 San

Moglibyście należycie prowadzić tę stronę . Jakiś codzienny news by nie zaszkodził..

http://www.petitionbuzz.com/petitions/resi2remake

podpisujcie petycje !

https://www.youtube.com/watch?v=wp07tye05Bc warto się temu przyjrzeć

11.07.2013 10:09 MiGoo

Jak będzie o czym pisać, to się news pojawi ;)






Nick: (*)  

Adres E-mail:  

Strona WWW: